Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor le van maradva a...

Most akkor le van maradva a babám?

Figyelt kérdés

Bár én nem érzem úgy,de 6,5 hós kislányom kúszásnál tart.A közelben lévő babáknál nem egynél viszont látom hogy állnak,vagy nagyon másznak.A védőnő is azt mondta,korai neki még állni,így jó ahogy van,azt is tudom,minden baba egyénileg fejlődik,de akkor is ez nagy különbség hogy áll vagy kúszik.

Ülni nem ül magától ,de ha fogják,szépen tartja magát,és sokat van a szőnyegen,hogy mozoghasson.Tehetnék ennél többet?


2009. febr. 13. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne izgulj, semmi baja, minden baba másképp fejlődik, ahogy te is írtad!


Az egyik baba fürgébb, a másik lustább, majd feláll, elindul, amikor jónak látja!


Én pl. 8 hósan fordultam meg és teljesen egészséges, normális felnőtt vagyok, semmi bajom!

2009. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Az én kicsi babám most öt és fél hónapos. Én nem aggódom, pedig még nem is forog. Egy csomó más dologban viszont nagyon ügyes.Nem csak a 'nagymozgások' határozzák meg egy baba fejlettségét. Nem hinném, hogy egy hónap múlva ott tartana ahol a tied. Annyi az ilyen "lemaradós" kérdés. Nem értem miért éreztetik tök normálisan fejlődő babák anyukáival azt, hogy nem tesznek eleget. Ne aggódj!!!
2009. febr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nincs semmi baj.

Ahogy írod is minden baba máshogy fejlődik,nem kell beleszólni az ütemébe.

Az én fiam ugyan 6,5 hónaposan felállt,ami nagyon korai,de az unokahúgom csak 10 hónaposan tette ezt és már majdnem 4 éves értelmes,cserfes kislány.

2009. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Teljesen normálisan fejlődik a babád.

Nincsen lemaradva semmiben.

Az én kisfiam 8 hónapos volt mikor először elkezdett előrefelé kúszni.Aztán gyorsan jött a mászás és utána már fel is kapaszkodott.10 hónaposan pedig magától állt fel és kapaszkodva körbement a kiságyába.

Attól,hogy egyes babák hamarabb állnak attól is függ,hogy segítettek-e neki a szülei úgymond sétálni.

Szerintem nagyon ügyes a babád,hogy már a kúszásnál tart.

Tényleg nagynak tűnik a különbség,de lehet,hogy az általad említett többi baba egy kicsit elidőzik majd az ácsorgás vagy mászás területén.

És lehet,hogy egyszerre kezdenek majd el járni.

2009. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Ne tegyél ennél többet, bízz a babádban! Nem beszélve arról, hogy tegnapelőtt még nem forgott a fiam, tegnap meg meglepett minket egy hasról-hátra fordulással. Egyik-napról a másikra. Most 6 hós. Úgyhogy észre sem veszed és kúszni fog.
2009. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs lemaradva,de olvasd el ezt a linket! [link]

Itt elég jól leírják a baba fejlődését.

2009. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Úgy látom itt is járt a lepontozós szórakozó... :P
2009. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok,akkor valóban nincs miért aggódni,köszi a biztatást,boldog babázást mindenkinek!
2009. febr. 14. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!