Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 6 és fél hónapos. Még...

Babám 6 és fél hónapos. Még nem ül, de már próbálkozik. Szerintetek el van maradva társaitól? Aggódom.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 9. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért aggódsz??Az enyém is pont ennyi idős, és nem ül, mert még nem is kell nekik!!!Az önálló ülés 8-9 hónapos korban alakul ki.Ez előtt nem kell nekik ülniük!!Az egy dolog, hogy vannak zseni babák, akik már 8 hónaposan járnak, de szerintem egyáltalán nem kell ezt siettetni!Fejlődjön csak a saját ütemében! Majd ül, ha már az izmai, a gerince megérik rá.Kár ezen aggódni, főleg, hogy nem is kell még tudnia ennyi idősen.
2011. ápr. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 9 és fél hónapos nem mászik,nem kúszik és magától nem is ül fel csak ha én felültetem....
2011. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.Az én védőnőm olyan,hogy állandóan paráztat.Mikor 4 hónapos volt és még nem nyomta ki magát egyenes karral hason,már mondta,hogy el van maradva és hogy vigyen gyógytornára.Most ugyan ez a helyzet.Persze nem viszem tornáztatni,mivel a háziorvos pont az ellenkezőjét mondja annak amit a védőnő.
2011. ápr. 9. 08:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.A védőnő nem orvos,de nem is gyógytornász! Mindig az orvosra hallgass inkább!Az én lányom is 6 és fél hónapos, és ő még mindig nem nyomja fel magát nyújtott karral.Igaz, alig van hason, és már hasaltatni sem tudom, mert azonnal a hátára fordul.Én emiatt aggódtam, és benéztem a kismamablog.hu-ra, ott tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban.Az a válasz jött rá, hogy ezt a tenyértámaszt, amire Te gondolsz, 7 hónaposan kell produkálniuk, nem 4 hónaposan!!Esetleg nézz be oda, nagyon jó kis oldal.De hidd el, semmiben nincs lemaradva a babád!!Engem meg az ismerős anyukák paráztatnak, mert az ő gyereke is ennyi idős, de már ül, végig kússza a szobát, négykézláb hintázik..Nem mondom, hogy nem esik rosszul a dicsekedésük!De az enyém meg másban jobb.Pl. 5-ször értelmesebb a tekintete.Lehetne ezt még sorolni.És sajnos nekem is voltak már álmatlan éjszakáim emiatt, hála mások dicsekedéseinek.Viszont tudom azt, hogy majd bepótolja, és ügyes kislány!
2011. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kisnita ***** válasza:

Nem kell mindent meghallani amit a védőnő mond! Vagy nem volt még gyereke se vagy az ő gyereke mindent korán csinált. 3,4 hósan fogzott a babám (állandóan rágta az öklét, nyálzott, éjjel nyűgös volt, napközben is alig aludt) erre a védőnőm azt mondta, hogy kizárt, hogy fogzik, biztos éhes mert nem etetem eleget(?) és azért rágja az öklét. Rá egy hétre ki is bújt a foga...

A gyerekorvosra hallgass meg a tapasztaltabb anyukákra, ők nem mondanak hülyeséget.

2011. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lányon csak azután tanult meg leülni, miután már fel tudott állni, 7,5 hós körül volt akkor.
2011. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 9 és fél hónapos,most kezd ülve maradni kb fél percig,ha leültetem.viszont már régóta kúszik,fel is áll kapaszkodva.a doktornő az mondta,nincs baj ezzel,mert sokan csak stabil állásból ülnek vissza.ezért ne aggódj,nincs elmaradva és nem kell erőltetni sem
2011. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jaj, emiatt ne aggódj:)

Az én kisfiam előbb állt fel, mint mászott.Konkrétan 8 hónapos volt, mikor tudott ülni, 9 hónaposan kezdett mászni. Akkor örültem, mint majom a farkának, majd megint nagy szünet, és 12 hónaposan kezdett járni.

A babád egyáltalán nincs elmaradva:)

2011. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy van elmaradva! Még bőven ráér!!
2011. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. ápr. 10. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!