Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnam babam csuklasat...

Hogyan tudnam babam csuklasat ellalitani?

Figyelt kérdés
ar a pociban is rengeteget csuklott, es hogy megszuletett igy is.hiaba itatom vele a folyadekot semmi,es sokaig csuklik nagyon.mit tegyek?5 hos
2009. febr. 13. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet,hogy fázik, mert akkor is szoktak csuklani.

Én nem itattam ilyenkor.

Mindig megpróbáltuk valamivel elterelni a figyelmét. Van zenélő, felhuzható bicikliző kacsánk, mikulásunk ami hintázik, hűtőmágnes ami csiripel, stb... Ezekre annyira rá tud kattanni, hogy megfeledkezik a csuklásról.

Valamint a védőnő azt mondta,hogy ha hagyjuk picit sírni, az is elmulasztja. És ez igaz is.

Amúgy egy teljesen ártalmatlan dolog,ami őket nem zavarja,cska a felnőtteket. Idővel elnövi.

Nekem most 11 hós a kisfiam,és már fele annyit sem csuklik,mint régebben. Kb heti 1 nap, de akkor kb 3-4szer a nap folyamán. Régebben meg szinte mindennapos volt a csuklás.

2009. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha szopizik még akkor rakd cicire, a ritmikus szívás stb elállítja.
2009. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez őket nem igazán zavarja, csak minket, felnőtteket! Az én fiam is csuklott a pocakban, naponta kétszer és mióta kibújt, azóta is mindennapos, talán mostanában már nincs annyi (5,5 hós). Én vissza szoktam rakni cicire, ha hagyja, vagy elmúlik magától egy idő után. A védőnőm azt mondta, hogyha úgy látom, hogy zavarja, (vagy pl. a barátnőm fia visszabukizza a kaját), akkor pár csepp frissen facsart citromlevet lehet neki adni. De ezzel vigyázni kell, mert allergizálhat.
2009. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Szia!Ha csuklik a baba,én 1 csepp citromlevet adok neki a szájába kanállal,és azonnal abbamarad.Viszont ha szopik,és csuklik,akkor én leszoktam venni róla,mert félrenyelhet és rosszabb lesz.Ő még nem tudja úgy elállítani,mint mi.Ha nagyon csuklik és nem marad abba,csak hosszú idő után,akkor szólj a védőnőnek,vagy a gyerekorvosnak!
2009. febr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ha nem ehes hiaba rakom cicire nem kapja be,pedig most nem ehes.cebiont adtam most neki de az sem segit,mar engem zavar,nemhogy szegenykemet...
2009. febr. 13. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, én is próbáltam sokmindent, én nem szerettem újra etetni mert féltem hogy félrenyel és nem is mindig fogadta el. az én babámat zavarta, mert sírdogált, és az vált be végül, hogy letettem és hagytam sírni ettől ált. nagyon hamar múlik. most is kb heti egy-két napot csuklik, nálunk bevált a sírás, és persze ha abbamaradt a csuklás megnyugtatom. három hósok vagyunk
2009. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a felettem lévővel.Mi is nagyon sokat csuklottunk,és a védőnő mondta,hogy ha zavarja úgyis elkezd kiabálni,és attól abbamarad.Igaza lett, a félrenyeléstől én is féltettem.

Jó babázást!

6 hós kisfiú anyuja

2009. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem (bár még csak pocakban van babám, tehát nemtudom, csak az ösztönöm diktálja) ha zavarná a babát akkor elkzdne sírni amitől a csuklása idővl abbamaradna.


Csuklás elln nkünk nagyon jól bevált (felnőtteknek, gyerekekek a családban) hogy kisebb kortyokban iszunk valamit és közbn valaki befogja a fülünket. Ettől mindig mindenkinek elmúlik a csuklása. Mindenki hülyének néz mikor mondom ezt a módszert, de ténylg működik. Nem tudom, mi köze a fülbefogásnak a csukláshoz, d addig amig működik, nm is érdekel.

Ha gondolod, próbáld ki a bébin, hátha babákra is hetásos.

2009. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!