Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor dől el körülbelül, hogy...

Mikor dől el körülbelül, hogy milyen színű marad a baba szeme?

Figyelt kérdés
Ti babáitoknál hogy volt?
2011. febr. 20. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1 éves korára alakul ki.

Ha a szülők egyike barnaszemű, a másik kékszemű, 75%-ban barna, 25%-ban kék lesz a baba szeme.

2011. febr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért: És ha mind a két szülő kék szemű, és az anya családjában is sok a kék szemű, akkor is van esély a barna szeműségre?
2011. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, van rá esély.

Szemszín, hajszín esetében a sötét szín az uralkodó. pl. fekete, barna.

Szőke és vörös a recesszív. Szemszín esetén a kék és a zöld a recesszív.

2011. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első-utolsó vagyok. Ha az apa családtagjai között vannak barna szeműek, mindenképp előfordul.


27/l

2011. febr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

fél éves korára már látszik, milyen lesz a szeme, de ez még nem a végleges szemszín, még "finomul" :)

mi barnaszeműek vagyon, így nem okozott meglepetést, hogy ő is barna lett. Már 5 hónaposan is látszott, hogy nem kék lesz a szeme :)

2011. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem 8 éves koromba változott meg a szemem színe
2011. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk én is, és a párom is barna szeműek vagyunk, a gyerkőcünk mégis kék szemű lett. (Ez már biztos, mivel 3 éves jelenleg...) Egyébként mindkét nagypapának kék szeme van nálunk és mindkét nagymamának barna.
2011. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Párom zöld szemű, én barna, kisbabánknak pedig világító kék szeme lett .-)


Rokonságban a kisfiúnak 8 hónapos korában barnult be a szeme.

2011. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3 éves a nagyfiam, de még most is változik a szeme :O
2011. febr. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy általánosságban 6 hónapos korra alakul ki, DE! nagyon sok ellenpéldát tudok. Olyat mondjuk még nem hallottam, hogy kékből barna lett 7 évesen pl., viszont kékből zöldes-barna lesz általában, ha változik. Apukám és tesóim, apai nagyszüleim kék szeműek voltak, nekem zöld lett, anyai ágon mindenkinek barna volt. A férjeméknél mindenkinek olyan zöldes-sárgásbarna. A lányom egy éves lesz. Világítós kék a szeme, körbe sötét ívvel.
2011. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!