Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 800-900g-os baba hány hétre...

800-900g-os baba hány hétre születhetett körülbelül?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol, hogy egy baba ennyi súllyal született, de a kora nem volt odaírva. Mennyi esélye van, hogy teljesen egészséges legyen egy ilyen baba? Ha április közepén született ez a baba, és csak 3 hete engedték haza, akkor mennyi idős lehetett? Tényleg csak érdekel. Esetleg írna olyan anyuka-apuka-testvér, akinek van személyes tapasztalata ebben? Úgy sajnálom az ilyen babákat és ledöbbenek, hogy mennyi élni akarás van bennük.
2011. aug. 10. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:
26. hét körül születhetett.De ez körülbelüli.Lehet teljesen egészséges.Ha eléri a két kilót,akkor mehetnek haza.Gondolom mostanra érte el a baba.Nekem van egy ismerősöm,akinek ennyivel született a baba.Teljesen egészséges.Születésekor még lélegeztető gépre sem kellett kapcsolni,csak kis légzéstámogatás volt.
2011. aug. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Az én húgomat 29. héten császározták meg,de már elötte két hónapja kórházban volt.Sajnos kevés volt a magzatvíz és még valami ér probléma is volt ami miatt nem nagyon tudott fejlődni a baba.990g-al született.Annyiban szerencsések voltak,hogy elötte kapott 2 tüdőérlelő injekciót.2,5hónapot volt kórházban.Most már lassan 3 éves lesz és szerintem azon kívül,hogy alacsony(amit szerintem amugyis az apjától örökölt) senki meg nem mondaná róla,hogy milyen körülmények között jött világra és mennyit küzdött.Nagyon aranyos igazi rosszcsont fiú.Egyedül eszik,beszél...tehát teljesen utolérte a kortársait.
2011. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szomszédomnak a 7 hónap végén vették ki a babát (kb 32 hét), 880 gr volt. Tüdeje, szíve, mindene teljesen rendben volt, kicsit gyengébb volt a gyomra, de más baja nem volt. Most 21 hónapos, semmi nem látszik rajta, és hamarabb elkezdett járni mint az én 41 hétre, 4 kg-al született babám.
2011. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Konkrétumot szerencsére nem tudok mondani.

Nekem 24.héten becsülték több, mint 800 grammra a babámat.

És azt mondta a doki, hogy 24 hétre született babák általában 500 grammosak (és ők már életben maradnak).

Az enyém becslés volt csak, de kb 25-28 hetes lehetett.

2011. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma 30 hónapos kisfiam a 30.héten született 1360 grammal.
2011. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21-hónapos iker gyermekeim 30.hétenszülettek 1450g-al.
2011. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!