Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek a fogmosást?

Mikor kezdtétek a fogmosást?

Figyelt kérdés

Hány fognál, illetve milyen korba?

(és ha nem nagy kérés akkor légszíves azt is írjátok meg milyen fogkrémmel és fogkefével)


2011. febr. 20. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:

7,5 hósan bújt ki a két alsó egyes, azóta mossuk

MAM 6 hóskortól ajánlott fogkefével. Most 14 hós a fiam, 6 foga van, esténként a furdőkádban mossunk, már szépen nyitja a száját, de fogkrémet még mindig nem használunk, nem gondolom hogy szüksége lenne még rá.

2011. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amikor kijött a két első foga, 9 hónapos kora előtt nem sokkal, akkor ujjra húzható benedvesített fogtörlő textillel törölgettem neki. Ahogy lett neki még kettő, 10,5 hónaposan, vettünk DM-ben Nenedent fluoridmentes fogkrémet (ezt nem baj, ha nem tudja kiköpni, és lenyeli, rá is van írva), és Amway Glister gyerekfogkefét, és azzal mossuk neki.
2011. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor már kibújt 4 foga. Fogkrémet még most sem használunk csak sima vízzel(6 és 1/2 fog, 11 hónapos) bár már lassan veszek neki fogkrémet. DM-es fogkefe garnitúrából a gumis kefével. A nevét nem tudom de 3 db van benne.
2011. febr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! akkor jól gondoltam hogy még korai nekünk!

7 hós a kisfiam, de már egy hónapja van neki kit fogacskája

2011. febr. 20. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kint van a foga, akkor nem az életkor számít... valamit használni KELL. Ha mást nem, legalább ujjra húzható vagy eldobható fogtörlő kendőt. Tehát attól, hogy még csak 7 hónapos már ápolni kell a fogait, gondolom nem akarod, hogy idő előtt gondotok legyenek a fogaival...
2011. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

akkor a legjobb a fogtörlő kendő lenne, és ha meg több fogacskája lesz akkor veszünk fogkefét majd fogkrémet is.

Szóval erre értettem hogy korai, hogy nem kell még fogkefe meg fogkrém!

És hol lehet ilyen fogtörlő kendőt venni? drága?

2011. febr. 20. 21:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a Müllerben vettem olyat, ami gyakorlatilag úgy néz ki, mintha egy kesztyűnek az egyik levágott ujja lenne. Ez nem egyszer használatos, hanem mindig kimostam, használat előtt benedvesítettem simán vízzel (már nem emlékszem, mennyibe került, de 1000 alatt volt, ez tuti).

De vannak fogtörlő kendők is, amik eldobhatók, pl: [link]

De olvastam, hogy patikákban is lehet kapni, gondolom ott létezik olcsóbb fajta is.

2011. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi szoktató fogkefe szettet vettünk, ez olyan, hogy az elsőnél csak gumitüskék vannak rajta, a harmadiknál jutunk el a rendes fogkeféig, és az első fogacska megjelenésétől használjuk reggel, este, most 16 hós 10 foga van.
2011. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!