Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet köze az éjszakák átalvás...

Lehet köze az éjszakák átalvásának ahhoz, hogy melyik napszakban születik a baba?

Figyelt kérdés

Most jutott eszembe egy itteni választ olvasva, hogy lehetséges-e az, hogy akinek a babája éjszaka vagy reggel születik, az nehezebben alszik majd éjszaka, mint ha délután-este született volna?

Azt írta vki, hogy a babák átalusszák az első 12 órát születés után, aztán meg ébren vannak. Lehetséges, hogy ha ez az első 12 óra inkább éjszakát jelent, akkor könnyebbek lesznek később az éjszakák (mert az ő ritmusa eleve beleilleszkedik a miénkbe)?

Véleményt és tapasztalatot is írjatok, légyszi, hány órakor született a babátok, és milyen alvó lett (nyilván az első időkre vagyok kíváncsi, nem arra, amikor már jön a fogzás stb.).

Az én babám beleillik a teóriába, 16:30-kor született, 3 hetes koráig egyszer ébredt éjszakánként, majd 6 hónapos koráig egyszer sem.


2011. febr. 21. 06:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém reggel fél 9 után született. Nem volt jó alvó 10 hónapos koráig. Nem tulajdonítottam különösebb figyelmet az általad említett összefüggésnek.
2011. febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam este 9-kor született. Az első három hónapban szinte mindig úgy volt ébren, ahogy pocaklakó korában is: este 9-kor indult be és hajnali 3-kor. De aztán szinte egyik napról a másikra 3 hós korára már átaludta az éjszakát, este 9 körül evett utoljára és másnap hajnali fél 6-kor kelt.

Azóta is alszik éjjelente, most 15 hónapos.

2011. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 23.47kor született és még soha egyetlen éjszakát sem aludtunk át, mindig 2-3 óránként kel. 13 hónapos.
2011. febr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16.10-kor született és még most is sokszor felkel éjszaka pedig 9hónapos.Mikor hazajöttünk 1 hónapig felcserélte az éjszakát a nappallal.
2011. febr. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én babám délután háromnegyed 3-kor született, sosem volt jó alvó, három hós koráig 3 óránként ébredt, azóta sajnos sokkal többször... most 6,5 hós.
2011. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13-kor szuletett.Soha nem aludta eddig at az ejszakat,tobbszor felkel.1eves.
2011. febr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15:15kor született, még soha nem aludta át az éjszakát (bár olyan gyakran van h csak 1szer kel). Elég rossz alvó a 7,5 hós kislányom :( Szerintem nincs összefüggés
2011. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15.30-kor születtünk, az második naptól kezdve este 8-től reggel 4-ig alszik, úgy kell ébreszteni a hajnali evésre.
2011. febr. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiam éjjel fél 12-kor született, 1 éves koráig soha nem aludta át az éjszakát, azóta néha már igen, ha éppen nem jön a foga.
2011. febr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A két nagy éjjel született (este 10, hajnali fél 2), fél éves korukig pontosan 3 óránként ébredtek enni, utána kezdtek ritkulni az ébredések). A 3. babám délelőtt fél 10-kor született, 3 hónaposan már átaludta az éjszakákat... A pici délután 3-kor... még máig ébred, minimum 1.2x!, pedig 2,5 éves...

Szerintem nem igaz a teória :)

2011. febr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!