Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! 16 hós lányom éjszakánkén...

SOS! 16 hós lányom éjszakánként (1 hete) ordít alvás közben. Mi lehet?

Figyelt kérdés

Nem lehet megnyugtatni, ellök magától, se cumi, se tea nem kell neki. 5 percig sír, utána "felébred", még sír egy kicsit, iszik és alszik tovább. Ma már 3x csinálta ezt ( 20 órától alszik).

Egyszer (kb3-4 hónapja) már volt ilyen, voltunk dokinál, aki azt mondta fél, szorong valamitől. De mitől?????????

Nem változott semmi a szobában, a családban sem. Mi lehet ez?


2011. febr. 21. 21:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ebben a korban gyakran elöfodul, hogy igy viselkednek, igazán senki sem tudja az okát. Orvosok szerint az idegrendszer fejlödése miatt van, álmodik valamit de nem tud belöle felébredni. Idövel ki fogja nöni, addig nem lehet sokat csinálni.
2011. febr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nálunk is vannak ilyen napok (17 hós a babám).

Próbáltam utána olvasni.Sokat nem írtak róla, csak azt, hogy nem tudni miért van.Úgy van, ahogy az első válaszoló írta.Majd kinövi.

Nálunk annyival rosszabb a helyzet, hogy egy ébredés után 2-3 órát is fent vagyunk.Éjjelente akár 2x is megébred sírva.Nem lehet megölelni, mert ellök.Semmi nem jó.

2011. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Próbáljam keltegetni vagy hagyjam sírni ilyenkor? Mit csináljak?

Általában magamhoz ölelem, hogy "semmi baj, itt van anya", meg puszilgatom, de el tol magától, remeg és sír(ordít).

2011. febr. 21. 21:53
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy tv-reklám is lehet a ludas, vagy ilyesmi. Igaza lehet az első válaszolónak. Remélem, mert a lányom is csinálja néha. ő 2 múlt.
2011. febr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én ölelem és ébresztgetem. És sajnos nekem is fent van utána 2-3 órát mint a második válaszolónak. :-(

Utoljára péntek éjjel csinálta, 1től 5ig fent volt és csak az ölemben volt hajlandó elaludni, és csak úgy hogy álltam vele. Még jó hogy "csak" 11 kg.

2011. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem azt sem engedi, hogy ölbe vegyem , ringassam. Csak ül az ágyon és sír, csak úgy hullanak a könnyei :(
2011. febr. 21. 22:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Az 1 éves lányomnál is van ilyen, hogy elalszik, majd felül és sír, nem jó az ölemben, ellök magától, én azt hittem valami komolyabb baja van de akkor ezt majd kinövi.
2011. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is csinálja ezt.

Most jönnek a szemfogai (2 jött ki eddig), sokan azt mondják, hogy emiatt van.

Nem tudom:-(

Szintén 16 hós.

2011. febr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak fájdalomtól csinálta ezt a fiam, mikor a szemfogak jöttek vagy a kisörlők, kifejezetten agressziv volt! Éjjel meg baromira felidegesitette, hogy felkelti a foga, igy ellökött, stb....én nem fogtam a tvre, egyebekre, csak a fogára.
2011. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul néha, és tényleg jönnek a fogai...

Bár ahogy olvaslak benneteket, én mázlista vagyok, mert a kicsim pár perc után visszakéreckedik az ágyba. Hacsak nincs kedve mesét nézni, de azt fogzás nélkül is megejti. Felébred, bekapcsolja a tévét, annak a fényénél a dvd-t, leül, megnézi a mesét, és mindent kikapcsol ha vége. :-)

Ő is 16 hónapos.

2011. febr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!