Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vagytok 2010. május 12én...

Hogy vagytok 2010. május 12én született babák és anyukái?

Figyelt kérdés
Miket tud a babátok?Mekkorák vagytok?Miket esztek?
2011. febr. 22. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Május 11.-én született a kisfiam!

A 9 hónapos státuszon 9270 gr és 78 cm volt!

6,5 hónapos kora óta kúszik,lassan felül magától csak még a teknikájára nem jött rá,de ha én felültetem akkor sokáig tudna ülni de én nem erőltetem,majd ha magától felül az lesz a jó!Mászni még nem mászik!Bútorok mellett segítséggel lépeget!

Rengeteget "beszél":bababa,dedede..stb

Pacsit adni tud.

Ha kérdezem tőle,"hol a baba" akkor odakúszik a nagy földig érő tükörhöz és széles vigyorral mutatja magát a tükörbe.

Enni sokmindent eszik,legfőképpen a főzelékeket amiket már most pici hagymával,husival készítek és a végén joghurtos lisztel behabarok!De azért a gyümölcsöt is megeszi illetve 8 hónapos kora óta a joghurtokat is!Már szokott kapni kis körömnyi nagyságú kenyérfalatkákat vajjal vagy vajkrémmel.

Amúgy 1,5 hónapja tápszeres mivel elapadt a tejem,azt még reggel-este iszik!Inni napközben csak vizet iszik,én nem akartam rászokatni erre cukros teákra,gyümilevekre!

Étkezésünk:

8-kor kel,160-180 ml tápszer

10-kor gyümölcs babakekszel

12.30-kor húsos főzelék

16.30-kor maradék főzelék vagy maradék gyümölcs vagy joghurt

19.00-kor fürdés

19.30-kor tápszer egy kis tejpéppel elkeverve.

Legkésőbb 20.00-kor alszik.



Sokat alszik még nappal is(2x 1,5-2 órát)éjszaka pedig 12-13 órát,az éjszakát kb 6 hónapos kora óta átalussza.

Fogunk még nincs!

Amikor fönt van nagyon aktív,szeret a rugós hintájába ugrálni,most vettünk neki triciklit azt is imádja,van sok játéka jól el is játszik velük,elég sokmindent megtudok mellette csinálni,persze azért neki is vannak olyan napjai amikor sürűbben fel kell venni vagy csak ott kell ülni mellette mikor játszik!

A kedvenc időtöltése ha valami műanyag poharat,pillepalackot vagy csörgőt dobál maga előtt a kövön(a lényeg,hogy jó hangos legyen)és kúszik utánna.


Összefoglalva nagyon jó baba,soha nem volt sírós,hasfájós!Van egy jó kis napirendünk,így tudok előre tervezni meg így ő is egy nyugodt,kiegyensúlyozott baba.


És nállatok kedves kérdező???

2011. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kisfiam 12-én született.7 hónapos kora óta szépen felül magától,7.5 hónaposan kezdett kúszni,rá egy hétre mászott is.8 hónaposan felállt a járókában,azóta szeli a köröket.ő is sokat beszél: baba,bamba,mama,mamba,hejte,de,ne,nem,appu,ham,nyam kb ami értelmes:)

Enni elég jól eszik,imád mindent.Sajnos nem mindig van időm főzni neki.szereti a karfiol-répa-krumpli-husit együtt,a meggyszószt-grízzel.Eszi a kukit,babapiskótát(ezt ritkán),kenyérfalatkákat-sajtkrémmel,vajjal-ma adtam neki tojássárgáját először.Még sajna turmixolnunk kell egy kicsit,mert pl.a 8 hónapos bébiételeket nem eszi meg.Majd megszokja.

van 2 foga,most jön a felső metsző egyike,már ki van hasadva az innye.Sokat nyűgösködik amióta fogzik.Egyébként én is bármit tudok tőle csinálni,csak mostanában zavarodtunk meg egy kicsit.Bújósabb a drágám.

Sok játéka van neki is.mindennel eltudja foglalni magát.Soha nem volt nagy alvó.3x4x félórát alszik nappal,éjjel 2x kell,van amikor eszik is.Még reggel-este szopik.

9,5 kiló és 75 cm volt 1 hónapja,holnap megyünk tanácsadásra mert betegek voltunk.

Hamar nőnek,már mindjárt 1 évesek lesznek! :D

2011. febr. 22. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 13-án született. Ő is 7 hónaposan felült, 7,5 hónaposan elkezdett mászni, nem kúszott egy napot sem. 8 hónaposan felállt a kiságyban Most már mindenhol fel tud állni, pár másodpercre próbál megállni. Az éjszakát végig alusza, este9-től reggel 8-ig. Napközben 2x alszik 30 percet.Eddig Mindent tudtam tőle csinálni, de most már nem nagyon megy , mert mindig jön és kapszkodik a nadrágomba. Tapsol , integet. Ő is sokat halandzsázik. Ami "értelmes" és tudatosan használja az a labda(dada) és cica (titt)nagyon édes amikor mondogatja.Enni eddig megevett mindent, de egy hete zöldség sztrájk van , ezért igyekszem olyanaokat főzni magunknak, amit ő is megehet. Azokat nagyon szereti. Ja és 9 hónaposan 8600 g és 70 cm volt.
2011. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok , az lemarad, hogy 3 foga van és most várjuk a negyediket. Szép napot nektek.
2011. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod!Látom ügyes babáink vannak.Minden jót nektek!
2011. febr. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!