Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek már van egy gyereke,...

Akinek már van egy gyereke, de a második 2010. május 1 után születéik annak tényleg ugyanúgy 2 év GYED,1 év GYES?

Figyelt kérdés
Ma a DunaTV-ben a Családbarátban egy munkajogász azt mondta, hogy amennyiben az elsővel már otthon vagy GYED_en, és úgy jön a 2. május 1 után, akkor JOGFOLYTONOSSÁG miatt még a régi jogszabály vonatkozik az illetőre. Igaz lehet ez? Ha igen, erről miért nem hallani?????????
2010. máj. 8. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én még nem hallottam,de ha igaz akkor nagyon örülök neki mert nekünk is úton van a második csak még az elsővel tgyáson vagyok.
2010. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
jesszusom...
2010. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó lenne az érvelését meghallgatni, hogy mi alapján lenne jogfolytonos.
2010. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
A riportot nem hallottam, de januártól úgyis visszajön a 3 év mindenkinek.
2010. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tényleg visszajön?Honnét tudod?
2010. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Szept. 2-re vagyok kiírva a második babóval.Elvileg úgy tudom, hogy GyED-ről vissza mehetek a 2.-al TGyÁS-ra, és utána vele GyED-re,de a jelenlegi szabályozás érvényes, és ha nem állítják vissza akkor a lányzóval csak 2évig maradhatok itthon.

De elvileg vissza akarják állítani a régi rendszert.Szurkoljunk hogy sikerüljön! :)

23h Kismami

2010. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

12.46-os vagyok. Mivel több politikus is nyilatkozta, hogy januártól visszaállítják.

Nagyon szeretem ezt az oldalt, sokat tanultam itt a terhességről és a babákról. Sokat is használom. De ha politikai színezet is van a válaszomban, mint pl most itt, mindig lepontoznak. Ami nem zavar, csak furcsa, de ezen úgyis csak nevetni érdemes :)

2010. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma az oep-nél megerősítették a dolgot. igen, jogfolytonosság miatt ha már a naggyal 2 év gyed, 1 év gyes-en voltam akkor a kicsire is ez vonatkozik.
2010. máj. 10. 19:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, de a törvénymódosítás úgy szól, hogy aki a gyed ideje (vagy azt követő két év) alatt válik jogosulttá az új gyedre, de nincs meg a 365 biztosítotti napja, annak ugyanúgy két évig jár a gyed, mint az előző gyed-e, de ez nem érinti a harmadik gyes-es évet. És ez utóbbi külön ki is van hangsúlyozva.
2010. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16:26-os én felpontoztalak.:)

Amúgy én nem hallottam ezt a változást, de ha nem állítják vissza a régi rendszert, akkor talán bölcsödéket és óvodákat kellene biztosítani. Én reménykedem, hiszen a remény hal meg utoljára.:)

2010. máj. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!