Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akiknek nincs/nem...

Anyukák akiknek nincs/nem volt tejük és a baba nem fogadta el a tápszert, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Kezd csökkeni a tej mennyisége, már próbáltam sört inni,homeós bogyot még a méregdrága more milk kapszulát is eszem és nem elég a babának. Nyűgös felkel éjjel már óránként és nem hizott 400 grammot a hónapban.5hós nem eszi meg a tápszert.
2011. febr. 23. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Másik tápszert kell megpróbálni. Neki még szüksége van a tejalapú étkezésre, és tejtermékekkel még nem pótolhatod, majd csak 8 hónapos kortól (túró, sajt, joghurt, kefir).


Milyen tápit próbáltatok?

2011. febr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Ezek a cuccok sz..t se érnek.

Tényleg igaz, amit a LLL oldalán írnak, hogy két napra bújj össze a babával az ágyban, csak szoptass, meg aludjatok és nőni fog a tejmennyiség.

Kicsit többet kell mellre tenni, és elég lesz neki.

Lassan elkezdhetsz hozzátáplálni is, ha nem ízlik neki a tápszer.

Hogy próbáltad, cumisüvegből? Esetleg próbáljátok meg kicsit sűrűbb tápszerrel, kanállal kistányérból. Menni fog mindenhová, de a pocakba is jut. :)

Van olyan tejpép is, azt hiszem, ami már négy hós kortól adható.

2011. febr. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt. Mi tápszert váltottunk. Amúgy mást iszik cumisüvegből? Csak mert nálunk azzal is baj volt. Semmit nem akart elfogadni belőle, de ma már ha kell egy kicsit pótolni, akkor gond nélkül megissza. Nekünk a Beba tápszer vált be. Előtte a humana-t próbáltuk, de nagyon nem volt hajlandó enni. Aztán megkóstoltam, és teljesen megértettem. Ez a beba már tényleg jobban hasonlít a tejhez.
2011. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk ugyanez van.5 hónapos, és kevesebb a tejem.De az is lehet, hogy ugyanannyi, csak ahogy egyre mozgékonyabb a baba, neki már kevés.Sajnos még nem jöttem rá a megoldásra.A Bebát nem fogadta el, semmilyen formában.Adtam neki üvegből, pohárból, fecskendőből.Ki is köpte. Sőt!Üvöltött, hogy nem cicit kap, úgy, hogy belelilult a kis feje.Próbáltam szoptatás előtt/után, magába, tejjel keverve.Sehogy nem kellett!Még akkor sem, ha farkas éhes volt.Én még ilyet nem láttam!Ott rontottam el, hogy 3 és fél hónapos koráig nem ivott cumisüvegből, most meg már késő! Úgyhogy felírattam Milupát, ma ezzel fogunk próbálkozni.És elkezdtük a hozzátáplálást.Kap már gyümölcsöt és főzeléket.Ennek ellenére csak 60 g-ot hízott az elmúlt héten.Teljesen kétségbe vagyok esve.A vaníliás tejpéppel is próbálkoztam egyszer.Estére begörcsölt a hasa.Lehet, hogy nem a tejpéptől, de azóta nem adtam neki.Ha valaki tudja a megoldást, írja meg!
2011. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Nekünk még javasolta a védőnő, hogy tegyek egy késhegynyi vaníliás cukrot a tápszerbe ha merem.Mivel ő ajánlotta, és bízom benne, kipróbáltam.De a kislányom így is kiröhögte a tápszert.Teljesen tanácstalan vagyok, ráadásul az elmúlt egy hónapban gyakorlatilag semmit nem hízott.Tehát tényleg nem elég már a tejem.
2011. febr. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
HA-s tápszert próbáltatok? Tehát hypoallergént? Ha igen, akkor nem csodálkozom rajta, hogy nem akarja elfogadni, sajnos borzalmas íze van. De a sima tápszerekkel általában nem szokott ilyen probléma lenni. Beba, Humana nálunk bejöttek, csak ne legyen HA-s, ez volt a lényeg kisfiamnak.
2011. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9:00 -s vagyok! De jó, hogy ezt írtad kedves utolsó! De HA-s volt a Beba is, és sajnos most Milupából is hipoallergént írt fel.Akkor lehet, hogy megint kidobtam az ablakon azt a pénzt? Hogyhogy nem gondol a gyerekorvos erre? Semmire nem allergiás a lányom!
2011. febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert alapból HA-sat írnak fel a dokik, ha van allergiás a családban, ha nincs.

Nálunk 1,5 hónapos korától sima tápszert voltam kénytelen adni a kisfiamnak, mert HA-sba hiába raktam cukrot, vaníliáscukrot, gyümilevet, sehogy nem akarta meginni. Váltottunk simára, és gond nélkül megitta.

Akkor mondjuk meg lettem volna lőve, ha allergiás, mert akkor nem tudom, mit tettem volna... akkor biztos Sinlacoztunk volna. De nem volt gond hála égnek.

Szerintem próbáljatok ki valamilyen sima tápit, és azzal biztos nem lesz problémátok.

2011. febr. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbáltam én Beba-t Milupát egyik sem kell neki konkrétan 3 féle tápszer van itthon. Ha valakinek kell szívesen odaadom mert egyiket sem eszi sem pohárból sem cumisüvegből de még kanálból sem! Mást sem iszik meg belőlle csak huzogatja az inyén és magyaráz aztán ordít!Ma volt a védőnő ő a hozzátáplálást javasolta megpróbáljuk azt és meglátom. Remélem oké lesz mert az éjszakai kelésektől kezdek hulla lenni!
2011. febr. 23. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!