Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a fiam, hogy kellene...

9 hónapos a fiam, hogy kellene hogy kinézzen a napi menünk?

Figyelt kérdés
Még mindig szopizik és nehezen állok át a hozzátáplálásra. Kérdezném, hogy kb hogy , azaz mikor és mit adjak neki. Csak nagyvonalakban. Olyan 9 körül kel és kb este is 9 körül fekszik. Reggeli, 10-órai , ebéd,..... kellenek ezek??? És mit adjak neki? Na jó, persze kap reggelit, de az csak cici, ebéd az bébikaja, és délután megint cici éste meg pép. De szerintem ez kevés (ő még nem jelezte, hogy kevés lenne). Hogy kellene csinálnom.
2009. febr. 15. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A délutáni cicit próbáld meg kihagyni fokozatosan és téj átt a gyümölcsre. Szerintem így lenne jó: ha 9kor cicizik, kb fél 11kor tízórai(gyümölcs) fél 2 körül ebéd(ahogy látod, hogy éhes), fél 5 felé uzsi(ismét gyümi), fél7kor vacsi(én tejpépet adok neki, de lehet még 1X főzelék is. Aztán lefekvés előtt cici.

Szerintem a gyümölcsök fontosak. De ahogy látod a kicsid igényeit úgy etesd.

2009. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én babám jövő héten lesz 9 hónapos és a mi napi menünk így néz ki.

reggeli: szopizás két menetben hajnali 5-6 körül és 8-kor, amikor felébred

tízórai: gyümölcs 10-fél 11 körül

ebéd: főzelék (husival, sajttal, májjal vagy csak zöldség, mikor hogy) fél 1-1 körül

uzsonna: szopi 4-fél 5 körül

vacsora: tejpép 6-fél 7 körül

jóéjt-szopi fürdés után 8-kor


A kislányom viszonylag keveset eszik egyszerre, viszont mint látod, gyakorlatilag napi 6 étkezése van. Míg csak szopizott, addig is így volt. Nálunk például max 3 és fél óra volt, ami két szopi között eltelt, de az is már 5 hónapos kora után.

Én lassanként egyébként a délutáni szopit szeretném kiváltani (joghurttal, túróval, sajjtal vagy majd meglátjuk mivel), mert szeretnénk lassan kistesót, de még nem jött meg.

2009. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az én kisfiam másfél hét múlva lesz 9 hónapos.Napi menünk:

8 körül kel,reggeli cici utána elmegyünk bevásárolni(ált.mindennap)10 körül 1 gyümi joghurt+mostanában már 1szelet csirkemell sonka 11körül alvás kb.1-1,5 óra ebédre zöldség husival utána játék 3-4 körül esetleg alvás uzsira gyümölcs fürdés 7 körül utána cici,de van úgy hogy még mellé tejpépet is eszik,mert már nics túl sok tej.Aztán kb.9 körül alvás reggelig.

2009. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!