Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ötletekre lenne szükségem,...

Ötletekre lenne szükségem, biztonságos hely kialakításához?

Figyelt kérdés
9 hónapos a babám, állandóan mászik, és most elkezdett lépegetni a bútorok mellett, persze még ügyetlen, eddig ha valamit csinálnom kellett beraktam a járókába (hálós Cam) de ott már nem marad el, mit vegyek neki, hogy elmaradjon, vagy hogy tehetem biztonságossá a szobát, esetleg elkerítsem, de a biztonsági rácsok azok több tízezerbe kerülnének, vagy gondolkodok a fa járókán, de lehet hogy az is túl pici.
2011. febr. 23. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem mindig szabadon járt -kelt a lakásba ha valamit nem szabad rászóltam éréjesen hogy nem és nem nyult hozzá!tehát megtanulta mit lehet és mit nem!
2011. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi egy szobában alszunk, és vagyunk napközben is a fiammal. Mi azt csináltuk, hogy az ágyunk keretét kiraktuk a szobából, földön vannak a matracaink, mellette van 40 db habtapi, azon vannak a játékai. Többi helyen parketta van. Meg van egy kis kuckója, ahova mindketten beférünk, a pelenkázó alatt, benne egy szivacs matraccal. Szóval nekünk eléggé bababarát a szobánk:) van benne egy relax szék, egy kb 60 centi magas 4 ajtós szekrény, meg a pelenkázó. ezekmellett szokott álldogálni, meg a fal mellett, de nekünk nem volt még esés belőle. megtanult popóra esni, meg ha nem bírja az állást, akkor ügyesen leguggol, és leül:) De szerintem az esés kell ahhoz, hogy megtanulja a technikát, nem védheted meg mindentől, mert akkor hamis biztonságérzete lesz, mindent meg kell tapasztalni!

Gondolom majd valaki tanácsolni fogja neked a bébikompot, de azt még véletlenül se vegyél, mert többet ártasz vele a gyermekednek, mint amennyi előnyt vélsz benne felfedezni! Inkább próbáld meg te is valami hasonló módszerrel biztonságossá tenni neki a terepet, hogy megtanulhassa uralni a testét!

2011. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én hiába szólok rá, amint nem figyelek egy pillanatra, máris azt csinálja, amit nem szabadna. Ezért nekünk nem volt más választásunk, mint kicsit bababarátabbá tenni a lakást, mert ő is mindig szabadon kószál. Alsó polcokon játékok, sarkokon sarokvédők, szekrényeken gyerekzár, kanapé mellett szőnyeg...és még így is talál mindig valamit, amit nem kéne :-)

A habtapi nekünk nem vált be, mert szétszedi, és aztán a darabjaiban esik el.

Mi csak a konyhát zártuk le ráccsal, magunk csináltuk fa deszkákból, nagyon mutatós lett, és sokkal olcsóbb, mint a bolti. Igaz, a zárat már kinyitja rajta, és szépen visszazárja maga után. :-)

2011. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!