Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mandulagyulladás 6 hónapos...

Mandulagyulladás 6 hónapos korban? Mi válthatta ki?

Figyelt kérdés
1 hónapja küzdünk a hőemelkedéssel, lázzal, aztán abbamarad és újra kezdődik, szinte hetente. Dokinénink mindig a fogzásra fogta. Szerinte nincs baja a gyereknek. Most már negyedjére jött elő a 38,5-es láz. Elvittem fül orr gégészetre, ahol közölték mandulagyulladása van. Mitől lehet ez? Van valakinek tapasztalata?
2011. febr. 23. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Vírus. Mandulagyulladást vírusok okoznak, amit a kicsik a gyenge, nem elég fejlett immunrendszerüknek köszönhetően könnyebben elkapnak.

Ha meg nem volt kikezelve az eddigi betegség rendesen, akkor meg pláne.

Utálom az olyan orvosokat, akik a fogzásra fognak mindent, ahelyett hogy jobban megvizsgálnák a gyereket.

38.5 pedig fogzástól nem lehet! Valami fertőzése van, amit a fogzás idején legyengült immunrendszerével szed össze. Tehát nem direkte a fogzástól lázas.


Jobbulást és még szerencse hogy elvittétek f-o-g-re. Írtak fel valamit?

2011. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A mandulagyulladást legtöbbször bakteriális fertőzés váltja ki, ez cseppfertőzéssel terjed.

"A gyulladást általában ß-haemolysáló streptococcusok okozzák – ritkábban staphylococcusok, pneumococcusok és kevert flóra.


Haemophilus influenzae, Coli-bacterium, vírusinfectio is lehet.



A szájban és garatban mindig vannak baktériumok. Ilyen "physiologiás" csírák pl. a következők: saprophyta, streptococcusok, pneumococcusok, fusobacteriumok, Neisseriák, lactobacteriumok, staphylococcusok, stb.


Ha megváltozik a környezet ezek a "házi csírák" ugyanarra a szervezetre nézve is kórokozóvá válhatnak.

Vírusinfekció a mandulagyulladás tekintetében is bakteriális felülfertőzés előkészítője lehet."

A babád bárhol összeszedhette. Jobbulást neki!

2011. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. A dokinénink homeopátiás szereket javasolt. Most a fül-o-gégén augmentint írtak fel, meg orrcseppet, és porszívóznom kell 2-3 óránként. Bár a gyerkőc ilyenkor alszik, általában 4 lesz belőle. De sok váladék nem jön hál istennek.

Bár szegény gyerkőc reggel kihányta az augmentint és a tejcsit is amit szopizott. Azért remélem hamar túl leszünk rajta. Tény hogy nagyon be vannak durranva az ínye, tuti jön a foga, de én is azt gondoltam, hogy ettől nem lehet lázas. Dokinénink azt mondta, hogy lehet a gyerek magasabb állandó hővel rendelkezik, és ilyenkor nézem én láznak, ja meg hogy biztos rossz a lázmérőm. Előszedtem a régi higanyosat, ugyanazt mutatta.

Szóval most nagyon mérges vagyok rá. Felelőtlennek gondolom. Pedig néha úgy beszél velem, hogy minek viszem megint a gyereket.

2011. febr. 23. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Írod, hogy jön a foga... Igen, a fogzástól nem lehet lázas... viszont a fogzás legyengíti az immunrendszert, így a normál baktériumflóra is képes megbetegíteni a gyereket, mivel az immunrendszer nem képes ellenállni neki... Úgy, ahogy a linkben is van..
2011. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!