Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ez? Mi válthatta...

Mitől lehet ez? Mi válthatta ki? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Január 27-én csütörtökön lesz 3 hónapos a kislányom. Karácsony környékén még bárki vette a karjába (na nem idegenek,hanem pl.: nagymami, nagynéni)elvolt velük, nem sírt,inkább nevetett,még el is aludt a karjukban. Kb. kéthete kezdett el sírni ha meglátta a nagymamit (kb.hetente látja), a másik nagymamit és a húgomat 3-4 naponta látja. Először annál a nagymaminál kezdett sírni akít ritkábban lát azt hittük amiatt. De most már amikor a húgomat meglátta akkor is olyan ordítást rendezett, hogy ha nem látom el se hiszem. Ráadásul ha ezek a személyek újra a közelébe mennek miután megnyugtattam újrakezdi. Pedig születése óta úgymond ismeri őket. Csak én tudtam megnyugtatni. Most kezdjek aggódni, hogy valami baja van vagy ez még elmúlhat? Nekem mások azt mondták csak később idősebb korban kezdenek a babák megijedni azoktól akiket ritkábban látnak. Én ezt nem értem. Mit tegyek? Remélem elmúlik.
2011. jan. 25. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésedre nemtudok válaszolni,de mostanába nállunk is ez van!Bár az én fiam már 8 hós!Mostanába ha olyan helyre megyünk ahol nem sűrűn van(pl.keresztszüleik,rokonok,barátnőm stb)megilyed és pánikszerűen el kezd sírni!De ha ölbe veszem szeretgetem pár perc után megnyugszik!Én ezt szeparációs szorongásnak tudom be,de én azért mindíg megyek vele valahova,hogy had szokja az idegen környezetet,nem akarom,hogy ilyen pityogós gyerek legyen idegenek között mivel sajnos 2 éves korában be kell adnom bölcsibe!

Szóval sajna nemtudtam segíteni!

2011. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most kezdi felismerni az arcokat, és az idegenektöl tartani. Idegennek számit neki mindenki, aki nem a napi életéhez tartozik (szülök, tesvérek). Ez a normális fejlödés, nem kell aggódnod emiatt.
2011. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

..lehet hülyeséget fogok írni,és sokan lepontoznak majd,de mikor az én öcsém kicsi volt,ugyanezt produkálta mire rájöttek anyámék hogy vki szemmel verte.


Lehet hogy nálad nem ez a baj,sőt Isten mentsen tőle,de ki tudja már a mai világban.


Ja s,miután kimosták a szemét semmi baja nem volt.

2011. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló megadta a helyes választ!Még lesz pár korszak,amikor ilyen sírós lesz az idegenektől.(szeparációs szorongások idején)

off:Uram Isten 3.válaszoló....!!!!!!!!!!

2011. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mitől OFF!!!!


Ez nálunk megtörtént és így volt.Ehhez nem tudok többet hozzá fűzni.Amúgy majd a kérdező eldönti a neki szánó válaszolóktól AZT,hogy mi volt számára a helyes.

Asszem nem TE tetted fel a kérdést és nem te válaszóltál.

2011. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! További segítséget is örömmel fogadok!
2011. jan. 25. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!