Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-3 hónapos babát éjszaka...

2-3 hónapos babát éjszaka tényleg csak teáztatni szabad?

Figyelt kérdés
Volt valaki, aki így csinálta?
2011. febr. 23. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta ezt a bődületes butaságot? Az ő gyomruk még kicsi, az anyatej könnyen emésztődik... nem kell, hogy kibírják hosszú órákon keresztül... Főleg, hogy az éjszakai szoptatás segíti a tejtermelést... Ha éhes a babád adj neki enni, a tea csak elodázza az éhséget és 1 óra múlva újra enni fog kérni... Ha mi felnőttek megéhezünk, nem inni fogunk helyette...
2011. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el! Szoptasd!

Én 14 hós koráig szoptattam éjjel. Sosem kapott teát/vizet stb. éjjel.

2011. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédasszonyom meggyőződése volt, hogy 3 hónaposan már ne szopizzon éjjel a baba, hanem aludjon, így be se ment hozzá, mikor a gyerek sírt. Sokszor hallottuk órákon keresztül üvölteni a gyereket. (Hozzáteszem, a baba csak anyatejes volt.) Azt is hallottuk, hogy anyuka és apuka üvöltözött egymással, veszekedtek, hogy éppen melyikük menjen adni a gyereknek vizet.


Nekem ez annyira lelketlen... Én nem vagyok egy ősanya típus, de én ezt soha nem tettem volna meg az enyémmel. Ha egy 2-3 hónapos baba éjjel felébred, az biztos nem hobbiból teszi, hanem mert éhes.


Lehet, hogy így le lehet szoktatni a babát az ébredésről, de nekem inkább olybá tűnik, hogy a gyerek inkább azért hagyja abba a sírást, mert rájön, hogy fölösleges sírni: az anyja szarik rá...

2011. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most megyek csecsemőgondozási versenyre (szakközép 9-es vagyok), és adtak egy rakat lapot a babákról, amit meg kell tanulnunk. Abba van leírva, hogy a baba ha anyatejes akkor 4-6 hónapos koráig ne igen kapjon vizet, teát, mert felesleges, mert az anyatejbe van minden, ami neki kell... Szóval szerintem ez hülyeség, akárki mondta. :) Még én is tudom 16 évesen:D:D
2011. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem elmondtak mindent.Én is szoptattam 13 hós koráig a fiamat és egyszer nem adtam neki éjjel inni csak szopizni.
2011. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hat hónapos koráig nem is kaphat teát... éjjel sem
2011. febr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig non-stop szoptattam éjjel- nappal 3 óránként, ezután is fogok!
2011. febr. 23. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!