Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jobb teáztatni a babát...

Miért jobb teáztatni a babát ha éjszaka felébred mint megetetni? Akkor pár nap után nem fog felébredni? Vagy mi benne a logika?

Figyelt kérdés
5 hósak vagyunk és anyatejesek és ha ez egy trükk arra, hogy ne keljen fel akkor kipróbálnám mert már egy kicsit fáradt vagyok. 3x eszik éjjel + 1x-2x a cumit kéri.
2009. júl. 8. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen egy trukk.En is csak olvastam hogy adsz neki tea,mas nap is ... utanna megszokja es nem kel fel azert hogy teazzon mert tudja hogy teat kap nem cicit.Nem tudom mennyire jon ez be
2009. júl. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hű,hát igen könnyen megszokja a jót. :) Kisfiam 7 hónapos és ha megébred akkor én is teáztatom,nem szoptatom.Majd 1 hónap múlva csőrös poharat teszek az ágyába,és ha megébred akkor tudjon inni ha kell neki.Persze meg kell vele szoktatni,és akkor Neked pedig lesz időd pihenni többet.Szerencsére éjjel 1x max.2x ébred.De ez is érdekes,mert eddig átaludta az éjszakát,most újabban ébred.Bár beteg is volt,lehet azért is.Akkor meg 2 óránként kellett vagy szoptattam,vagy teáztattam,vagy csak visszaaltattam,ez adta magát,mikor mire volt szüksége..Este nem tudom mit adsz neki,de mindenképp tartalmasat+szopi,akkor tuti aludni fog.Én úgy szoktam.Sok sikert,és kitartást! :)
2009. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy ne teáztassam éjszaka, mert arra is rá fog szokni, aztán nagyon nehéz leszoktatni róla. Ő a saját példáját hozta fel. A kisfia minden éjjel teát kért (mondjuk ő már idősebb volt, de nem sokkal), aztán már kezdett megszokássá alakulni, merthogy valójában nem is volt szomjas. Aztán egy hét telt el azzal, hogy éjszaka az anyja hagyta üvölteni a teáért, és csodák csodája egy hét múlva teljesen nyugodtan aludt, nem követelte többet a teát. Tudom, hogy nagyon fárasztó felkelni a babához ilyen sokszor, de a szervezete valószínűleg még igényli az éjszakai evést. Mi úgy jártunk, hogy két és fél hónapos korában néhány napig egyszer sem kelt fel enni, aztán megint elkezdett kétszer enni kérni, holott annak előtte már csak egyszer evett éjszaka. Most itt tartunk négy és fél hónaposan. Én is nagyon szeretném, ha már nem ébredne éjszaka, főleg, hogy a 17 hónapos bátyja is elég sokat felébred, és sír éjszaka, pedig ő nem éhes és nem szomjas, csak valószínűleg megviselte a kistestvér érkezése, és még nem heverte ki :-)
2009. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát az nagy hiba ha egy szülő hagyja sírni a babáját,na meg főleg ha üvölt!Védőnő létére.Szép mondhatom.Akkor aztán a gyerek bizalma az anyja felé egyenlő lesz a 0-val,amit nagy nehezen lehet csak vissza szerezni.Természetesen nem írtam olyat,hogy ne ültesd bilire,ez általában a szülőknél 90%-os,hogy bilire szoktatják a gyereket,de amit meg én hallottam,at tényleg megtörtént.Lehet,hogy túl jó szülő akarok lenni(persze hogy akarok!) de azért nekünk Anyukáknak is vannak érzései,"szabadideje",és pihenőideje,mint pl: az éjszaka.Gondolom Te sem szeretnél éjjel 3x ébredni még akkor is ha a gyerek már éves lesz...
2009. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém tápszeres volt, és nagyon sokáig kelt éjjel (tulajdonképpen majdnem egy évesen nem evett már éjjel).

Ha sírt éjjel és teával kínáltam, akkor ivott pár kortyot, visszatettem, elaludt, majd kb negyed óra múlva megint sírt. Adtam neki tápszert és aludt reggelig...

Ennek annyi volt az oka, hogy ő sokszor evett keveset, a mai napig pl csak 180 tápszert tud megenni egyszerre, és ezt is most emelte, eddig 150 volt az adag. Úgyhogy próbáld ki, lehet hogy csak szomjas és elég neki a tea, de ha kis idő múlva újra sír, éhes.


Judy

2009. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!