Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagynád, hogy odatartsák a...

Hagynád, hogy odatartsák a mobiltelefont 8 hó körüli babádhoz pár percre? Káros?

Figyelt kérdés

Férjem rosszalja, ha pl. az anyám odatartja a mobilt a babánkhoz, hogy "beszéljen" a dédinek. Szerintem ennyi nem árt neki - szerintetek?


(Amúgy kimutatták, hogy nincs rákkeltő hatása a mobilnak, csak "fokozódik az antennához legközelebb eső agyi területek anyagcseréje". Bővebben itt: [link]


2011. febr. 23. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég régóta a mobiltelefon a kedvenc játéka a kisfiamnak (meg a távirányító, meg a kulcscsomó, stb.), és ezzel nem vagyunk egyedül.

Semmi baja nem lesz attól, hogy időnként megfogja vagy odatartod a füléhez.


Egyébként kisfiam kapott egy kiszuperált, nem működő mobiltelefont, amivel le-föl rohangál a lakásban, odatartja a füléhez (inkább a tarkójához), és hablatyol. Mondja, hogy MAMA, JÓ, és bólogat nagyokat hozzá. Telefonál a drágám. (17 hós lesz)

2011. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De gondolom más, ha van benne "vonal" is, vagy mindig ugyanolyan a sugárzása?
2011. febr. 23. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Őszintén? Fogalmam nincs. Elektromos alkatrészek vannak benne így is, úgy is. Még ha nem is működik.


Az tény, hogy amíg terhes voltam, odafigyeltem, hogy ne rakjam a pocimhoz a mobilomat, illetve előtte-utána sem rakom mondjuk szív közelbe. De konkrétan senki nem tudja bizonyítani, hogy valakinek a mobiltól lett baja.... nagyon sok ember lenne akkor "mobilbeteg", manapság már az a ritka, ha valakinek nincs.

2011. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pár percre nem nagyon engedném, max. 1-2 pillanatra. Elég abból annyi...
2011. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nyugodtan engedem neki,hogy telefonáljon.Nem órákat beszél a mamával és nem minden nap.Szerintem nem lesz ettől semmi baja.
2011. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nahát,ilyenre még nem is gondoltam! Fogalmam sincs. De a levegő is káros,amit belélegzünk:S
2011. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi szoktuk, h pl anyós telefonál, ő nagyon ritkán látja messze laknak és ha beszélünk mindíg odaadjuk a fiunknak is a telót, 8hós.
2011. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egészségesnek semmiképpen nem mondható az tuti. ..

Szerintem ilyen mennyiségben viszont nem ártalmas.

Kiküszöbölni sokáig úgysem fogod tudni sajnos. Az én babám is 8 hónapos, a mániája (lenne) a telom, dehát nem merem neki adni, mert ahhoz, hogy a földön végezze, drága volt.

Már ő is "beszélt" az apukájával..nagyon élvezte.


Szóval, szerintem, ha nem 10 percekig tart, semmi gond nem lesz.

2011. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, csak 1-2 percről van szó, mivel még gagyogni se nagyon szokott...:)
2011. febr. 23. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!