Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy cserkésztáborba a gyerekek nem vihetnek mobiltelefont?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 20:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
10+ eve meg nem volt a gyerekeknek mobilja, megis elmentek taborozni...jo, ha van telefon, de biztos, hogy lesz is a szervezoknel.
2011. júl. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon helyes
2011. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, miért olyan nagy probléma manapság, ha nincs valakinél mobil! Úgyis csak az megy cserkésztáborba, akit érdekel a dolog, elszakadni egy kicsit a mai modern világtól.. A felügyelőknél úgyis van telefon, a gyerekeknek nem eshet semmi baja, + a táborokban is szokott lenni telefon, szóval nem lehetetlen kapcsolatot tartani a szülőkkel. Aki nem akar elszakadni a mobiljától, az talán nem való cserkésztáborba:)
2011. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen normális dolognak tartom. Nem azért megy a gyerek táborozni, hogy a mobilját piszkálja egész idő alatt, hanem hogy a közösség részeként élményeket szerezzen. A lányom tavaly 10 évesen volt egy olyan táborban, (természetvédelmi táborban) ahová nem lehetett mobilt vinni. Megadtak egy számot, amin este hat után lehetett a gyerekeket hívni.
2011. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Amikor én jártam táborba (és nem a vízözön előtt volt, mert 22 éves vagyok) nem volt mobil. Egyetlenegy (!) vezetékes-bedobálós telefon volt az ebédlőbe. Ez jutott kb 200 gyerekre. Mégis túléltük a tábort úgy, hogy csak 2-3 naponta beszétünk a szüleinkkel. A tanároknál volt mobil, baj esetén úgyis szóltak a szülőknek. Hazafelé pedig felhívtak pár szülőt, akik értesítettek még párat és még párat...hogy jönnek haza a csemeték.
2011. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Amikor én táboroztam - és az nem volt olyan régen - még a felnőtteknek is ritkán volt mobilja. Napi egy-két telefont meg amúgy is meg lehetett ejteni a szülőkkel. Mással meg minek beszélne az ember, amikor amúgy is közösségben van? Ennek semmi értelme...
2011. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Indokoltnak találom. Elterjedtek az okostelefonok, a gyerekeket le sem lehet robbantani róluk. Az utóbbi időben részt vettem jópár olyan kiránduláson, ahol a tizenéves korosztály gyakorlatilag végig telefonozott, ha mentünk valahová, zenét hallgattak, amint megálltunk, játszottak, ha térerő volt, neteztek. Képtelenség így bármilyen programot szervezni velük.

Szóval értem, hogy a szülők aggódnak, mert hozzászoktak a mobiltelefonhoz, de sajnos manapság a nevelők és a természet egyszerűen nem vehetik fel velük a versenyt. Gondolom ezért nem lehet vinni.


Azt, hogy te is ki fogod bírni, előttem már leírták :)

2011. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem jó!! Legalább nem fog a gyerek egész nap a facebook-on lógni!
2011. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Cserkésztáborba azért megy a gyerek,hogy sátorozzon,megtanuljon tüzet rakni, túrázzon, beszélgessen a többiekkel, énekeljen a tábortűz körül. Ahhoz nem kell mobil
2011. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%
Én tuti,hogy nem mennék el...Bár én még táborban sem voltam :$
2011. júl. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!