Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás, menstruáció?

Szoptatás, menstruáció?

Figyelt kérdés
2 hónapos volt a fiam, amikor megjött a mensim, azóta semmi, több mint 1 hete késik. Viszont a kicsi kb 1 hónapja kezdett el rendszeresen szopizni. Lehet összefüggés?
2011. febr. 24. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy van összefüggés.

Általában amíg szoptat az ember, addig nem jön meg, persze van, akinek így is megjön, de az a ritkább.

Én még mindig nem menstruáltam egyszer sem, amióta szültem, pedig már 1 éves elmúlt a fiam.

2011. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Nelunk úgy volt, hogy majdnem 10 hós volt a lányom mikor megjött (szülés után) először! Utána két hétre megint :(

Majd ahhoz igazodva 26 naponta!

15 hós és még mindig szopizik!Én meg rendszeresen menstruálok :(


Egy két apróság:

Ugye a szoptatás fogamzásgátlóként is működik,vagyis nincs peteérés (ilyenkor általában a nő nem menstruál), amíg a baba 1-1 szoptatása között nem telik el 6 óránál több idő!

Utána már érdemes máshogy védekezni, vagy a kimaradt szopikat fejéssel helyettesíteni, hogy ne legyen peteérés!


Nálunk 3 hós korától átaludta a csak szopizó lányom az éjszakát (12 órát aludt egy huzamban) és mégsem menstruáltam!Nappal 5* szopizott csak!De így sem!


Van olyan nő akinek szülés után (gyerekágy után)rögtön megjön, mégis akár 20 hónapig vagy tovább is szoptat!

Ez megint egyénre szabott! Én mondjuk az elején tartottam itthon terhességi tesztet és néha csináltam egyet! :)


A heyledben megcsinálnék egy tesztet, és ha negatív akkor valószínő a beállt szopi miatt nem menstruálsz!

De persze esetleg lehet pozitív is! :)és akkor meg azért :)


De ilyenkor még furcsa dolgokra képes a női szervezet!

2011. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még a 6hetes gyerekágyas időben vagyok, és biza megjött...

3.hétre már semmi nem volt, szombaton megjött.

Szoptatok 1000rel...


A fiammal dettó ugyan így jártam:) Jún. szültem, márciusig menstruáltam, utána 40hét pocak, reméltem most megúszom és a szoptatás végéig nem jön meg...

2011. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én lányom csak szopizik, 15 hetes, és basszus nekem meg tegnap jött meg. Pedig olyan jó volt nélküle:)
2011. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah és a fiamat 13hónaposan választottam le 4.hónapban, és nem ment el a tejem, folyton folyt:(:)
2011. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!