Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozó kendővel tapasztalatok...

Hordozó kendővel tapasztalatok? érdemes venni? Mennyi idős korig jó?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én vettem egy kendőt, mivel a babómat sokat kell ölbe venni főleg esténként és mivel már 8 kg-n felül van, igen leszakad a hátam, a karom. Hordozókendőből is van többféle, nekem egyszerű megkötős van (ez a típusú: [link] Újszülött kortól használható 18 kg-ig. Sokféleképpen variálható, ami a kengurukra nem jellemző. Kaptam egy kengurut, de abba még nem tudom beletenni az 5 hós fiam, mert roppant kényelmetlen még neki (bár ebben is van különböző). Én csak ajánlani tudom. Ugyan még szabadban nem voltam vele az időjárás miatt, de itthon már használtam és a fiam rendkívül élvezte a dolgot, hogy jöhet-mehet velem és én is tudtam a dolgom csinálni, mivel a két kezem szabad volt.


Itt egy oldal, amin összehasonlító táblázatok is vannak a különféle kendők és kenguruk között, talán könnyebb eldönteni, hogy te mire szeretnéd főleg használni, mekkora babóhoz kell, stb.: [link]


Boldog babázást!

2009. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én mindenképp szeretnék venni

a nagynéném végig ebben hordozta a picit, 2 éves korig vagy 15 kilóig jó kb

azért jobb, mint a kenguru, mert ebben fekvő pozícióban is lehet hordozni a babát, amíg pici és nem kell ülésre "kényszeríteni", mert az a kis gerincének nem jó

ő felkötöte a hátára nap közben és úgy végezte a házimunkát, a baba pedig nyugodtan szuszogva tekintgetett, nem sírt, nem volt nyugtalan, mert érezte az anyja szívverését és illatát és nem volt a kiságyban "egyedül" hagyva - a mama is nyugodt volt, mert minden percben vele volt a baba, akármit kellett csinálnia

2009. febr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet igen hasznos is, de nekem nem vált be. Sajnos izzadós a kisfiam és nem bírja, ha nagyon hozzám van paszírozva, márpedig elég szorosan be kell kötni a babát, hogy biztonságban legyen és a gerince is alá legyen támasztva.. Azért vettem, mert nagyon szeret ölben lenni, egész nap cipelem, de a kendőt sajnos nem tudtam megszerettetni vele. Nagyon sír, ha beleteszem, és 5 perc múlva szakad róla a víz. Én nagyon sajnálom, hogy nekünk nem vált be. Babája válogatja...
2009. febr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!