Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órán át tartó hiszti és...

Egy órán át tartó hiszti és üvöltés, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kislányom ma este előadta az eddigi legnagyobb műsorát. Volt benne kettő 5 perces szünet, aztán folytatta tovább. Lent dobálta magát a földön (arra mindig vigyáz, hogy óvatosan feküdjön le, nehogy beverje a fejét), inkább beraktam a kiságyba. Próbáltam megölelni, de csak ütött-rúgott, így visszakerült a kiságyba, és magára hagytam. Azért be-be pislogtam, nehogy valami baja legyen, meg próbáltam itatni, és megnéztem, hogy nem ment-e fel a láza. Nyugodt hangon beszéltem hozzá, nem kiabáltam, nem könyörögtem, hogy hagyja abba. Ez már nem az első eset volt, ilyenkor durva és agresszív, földhöz vág mindent. De ilyen hosszan még nem adta elő. Az ok amúgy az volt, hogy betettem a mosógépbe az alvókendőjét. Ahogy visszakapta, nyugi lett.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Hogyan lehet helyesen kezelni egy ilyen helyzetet?


2011. febr. 25. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy a gyermek kora.
2011. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Erre én is kiváncsi lennék,mert nálunk is hasonló a helyzet. Kisfiam ma este vágta le élete eddigi legnagyobb hisztijét (20 hónapos). Semmivel nem tudtam megnyugtani,ilyen még sosem volt. Annyira üvöltött,hogy hányás lett a vége.Az oka az volt,hogy nem engedtem odülni a számítógép elé,mert ma már ült ott. Napi 1x meg van neki engedve,hogy néhány zenét,mondókát meghallgathat rajta,de szigorúan csak napi 1x. Ezt ma valami miatt nem bírta megérteni.

Bocsi,hogy segíteni nem tudtam, de azért remélem nem haragszol,hogy leírtam :)

2011. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
14 hónapos.
2011. febr. 25. 22:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Úgy látszik ez egy ilyen nap, az én lányom is majdnem kihozott ma a sodromból a hisztijével. Nálunk se nagyon volt még ilyen...
2011. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, 15 hónapos.
2011. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ennyi idősen még nem gáz, csak ne ad meg magad aztán idővel megtanulja kezelni a saját érzéseit.

Azért néha egy kis rásegítés kell, (szeretgetés), mert túlpörgetik magukat. Ne aggódj.

2011. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az én babám 6 hónapos.Ma valami lehet a levegőben.mert ő is olyan nyűgös volt hogy még enni sem nagyon akart.imád fürödni de most még pancsi közben is sírt:(

az utánna való evésről meg az elaltatról már nem is beszélek:)

Remélem holnapi nap már jobb lesz mert vendégek jönnek(még most is épp főzök:()

Kitartás mindenkinek:)

2011. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, nálunk is nyűgös ma a gyerek. :)
2011. febr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát, tuti megoldásom nincs, de néhány ötletem igen:

- Számomra nagyon fontos, hogy verbalizáljam az érzéseit: "Szomorú és csalódott vagy, hogy mosásban van az alvóskendőd, szeretnéd, ha itt lenne veled." Ezáltal érzi, hogy meghallgatták, elfogadják az érzéseit, nincs vele baj.

- A másik, hogy ha tudod eltereled. "Nemsoká lejár a mosógép, addig gyere, olvassunk egy mesét (helyettesítsd be, amivel akarod)"

- Ha ez nem használ, akkor gyere, menjünk nézzük meg, mit csinál a mosógép. (Az én fiam imádja nézni, hogy hogyan dolgozik, forog.) Várhatjátok együtt, hogy lejárjon a program.

- Nekem az is fontos, hogy ne hagyjam magára, ha nem akar velem kommunikálni, akkor lekuporodok a földre, de mindenképp látótávolságon belül, hogy biztonságot nyújtsak, és elkaphassam azt a pillanatot, mikor mégis meggondolja magát és engem akar.

- És végül egy gondolat zárásképp. Az alvókendő az övé, nyilván fontos neki. Tuti nem raknám be sose a mosásba, amíg nem tisztázzuk, hogy most együtt berakjuk, nemsoká visszakapja stb. Ha nagyon tiltakozik, akkor amikor elmentek otthonról, akkor mosnám ki. Vagy esetleg egy gyors kézi mosás, amit ő is végignéz. Esetleg segíthet is benne.

Szóval ezek jutottak most eszembe.

2011. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Húúú, front van, vagy valami van a levegőben? Az én kisfiam (22 hós) is nagyon ordított ma, semmit nem csinált meg,amit kértem. Nem öltözött, nem akart semmit, amit én, csak apa-apa-apa, csak apára hallgatott...
2011. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!