Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van-e köztetek olyan anyuka,...

Van-e köztetek olyan anyuka, akinek a másfél év körüli gyereke hiszti esetén a fejét veri a padlóba? Teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 22:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is csúnya hisztiket szokott levágni, de annak mindig oka van. Jó padlóba nem is veri a buciját, de pl teljesen elengedi magát hogy ne tudjam talpra állítani. ELeinte sokat idegeskedtem, nem tudtam kezelni én sem, főleg korábban agresszív is volt. De a legfontosabb hogy próbálj meg higgadt maradni, ha nyilvánosan csinálja, ne hagyd természetesen hogy baja essen, de ne törődj vele hogy mások mit gondolnak...Amúgy mindig az okát kell megkeresni, pl unatkozik, fáradt, nyűgös, fáj valamije, stb.. nálam bevált hogy pl hisztizik akkor leguggolok hozzá vagy felveszem, és elbeszélgetek vele, felkeltem a figyelmét hogy mondjuk ha kicsit megpróbál jól viselkedni, akkor anya hamarabb végez, és akkor nemsokára csúszdázhat a játszótéren, szóval próbálj meg vele egyességet kötni, vagy hébe-hóba jutalmazd meg pici ajándékkal. Remélem tudtam segíteni
2011. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Otthon viszonylag egyszerű. Ülj mellé, vedd ölbe, öleld át, ringasd, és ne engedd el, amíg nem érzed, hogy már nem akar mindenáron szabadulni. Amíg tombol, nem érdemes hozzá beszélni sem, mert úgysem tud figyelni rá. De ha érzi, hogy te nyugodt vagy(???:-))) akkor kizökken a hisztiből. Utána lehet megpróbálni valami olyan dologba kezdeni, ami érdekli, és leköti.

Nem tudom nálatok hogy van, nálunk ezek a dolgok inkább otthonra korlátozódtak. Mondjuk nem nagyon mászkáltam velük, ha fáradtak, nyűgösek voltak, tehát eleve megvolt a veszélye, hogy kitör a balhé. Idegen helyen, inkább az a lényeg, hogy a sérüléstől megóvd. Tehát ölbe venni, és lefogni lehet csak. És soha ne ígérj, vagy tégy olyat a cirkusz elkerülése érdekében, amit máskor nem tudsz, vagy nem akarsz megtenni.

2011. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát nálunk keresztlányomnak szokása volt, hogy földhöz csapta magát.

Én csak annyit mondtam neki, hogy gutaütést ne kapj már és hogy ez égő. Na azóta nem csinálta, röhög magán. Bár ő idősebb volt.

2011. júl. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia .Csinál még valami furát vagy szokatlant a gyerek? mert van valami, aminek elég jellegzetes "tünete" ez,amit írtál. Csak nem akarom mondani, ha nem biztos.
2011. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Más fura dolgot nem csinál, ezt is csak akkor , ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Mire gondolsz utolsó válaszoló??
2011. júl. 23. 21:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne hozd már rá a frászt szegény kérdezőre ok nélkül.:-)) Biztosan nincs semmiféle olyan kóros elváltozása, sem idegrendszeri zavara, ami miatt hiszti közben a padlóhoz veri a fejét.

Kérdező nyugi; ez csak a közeledő dackorszak "előjele". A gyerekek még túlságosan gátlástalanok és őszinték ahhoz, hogy visszafogják magukat, ha valami bajuk van. Kiboríthatja a fogzás, a meleg, ha a popsija izzad a pelusban és csípi a bőrét. Az álmosság, egy időjárási front, az hogy valamit épp akkor szeretne, amikor nem lehet, vagy olyasmit szeretne, amihez még nem elég ügyes. Millió oka lehet, amitől még egészséges és normális kisgyerek. Türelem, és reménykedés, hogy más is túlélte már...:-)))

2011. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az autizmusra, Asperger szindrómára szerintem, legalábbis nekem ez jutott eszembe. na nem a fejét a padlóba veri kapcsán, hanem a komment olvasása kapcsán.

És pont most volt rádióban egy riport egy Asperger szindrómás gyerekkel és ott hallottam ez jellemző, hogy képesek akár a fejüket is betörni. DE így van, ennek vannak más tünetei is. Bár nyilván, ha rákattansz, lehet az összeset észleni fogod.


Nem hiszem egyébként, ez nagyon ritka dolog, inkább szimplán dackorszak. És azt tedd, amit leírtak korábban.

2011. júl. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Jaj, mindkét fiam ilyen volt, vagyis a kicsinél sajnos még mindig tart :(

Autizmusról szó sincs az ő esetükben!

A nagy (4,5 éves) mondjuk elég izgága, enyhén túlmozgásos, de azért nem hiperaktív!

A kicsi (20 hós) pedig amúgy tök nyugodt, kiegyensúlyozott baba, csak sajnos kezdődik nála (is) a hisztikorszak, meg hát elég sok hülyeséget eltanul a nagytól :(

2011. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, a teendő???? Hát nem tudom. A nagynál úgy emlékszem semmi sem használt, csak előbb-utóbb kinőtte.

A kicsinál már egy jópár hónapja tart, sajnos... Nem foglalkozunk vele olyankor és kész. Csak elmúlik ez is...

2011. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Brida válasza:

Együttérzéssel olvastam a kérdésedet. Az enyém is ugyanezt csinálta ebben a korában, ha bármit megtagadtunk tőle. Otthon felemelte a szőnyeget, hogy a padlóba vagy járólapba nagyobbat kongjon, de az utcán is egy pillanat alatt letérdelt, hogy a járdába üthesse. Olvasd el mi lett belőle (3 kérdéssel feljebb mint a tied):


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Vedd hát komolyan míg nem késő! Sok kitartást!

2011. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!