Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy órán át tartó hiszti és...

Egy órán át tartó hiszti és üvöltés, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Kislányom ma este előadta az eddigi legnagyobb műsorát. Volt benne kettő 5 perces szünet, aztán folytatta tovább. Lent dobálta magát a földön (arra mindig vigyáz, hogy óvatosan feküdjön le, nehogy beverje a fejét), inkább beraktam a kiságyba. Próbáltam megölelni, de csak ütött-rúgott, így visszakerült a kiságyba, és magára hagytam. Azért be-be pislogtam, nehogy valami baja legyen, meg próbáltam itatni, és megnéztem, hogy nem ment-e fel a láza. Nyugodt hangon beszéltem hozzá, nem kiabáltam, nem könyörögtem, hogy hagyja abba. Ez már nem az első eset volt, ilyenkor durva és agresszív, földhöz vág mindent. De ilyen hosszan még nem adta elő. Az ok amúgy az volt, hogy betettem a mosógépbe az alvókendőjét. Ahogy visszakapta, nyugi lett.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Hogyan lehet helyesen kezelni egy ilyen helyzetet?


2011. febr. 25. 22:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha szép szóval nem tudod csöndre inteni, megnyugatatni, lehet, hogy jobb, ha nem "veszed észre" a hisztijét. Különben azt fogja tapasztalni, hogy a hisztijénél különleges figyelemben részesül, így mind gyakrabban alkalmazza, ha előtérbe akar kerülni. Persze lehet, hogy elhanyagoltságának akar hangot adni ezzel, de fontos, hogy erre válaszként ne úgy reagáljunk, hogy akkor gyere nézünk együtt egy mesekönyvet, hanem várjuk meg, amíg lehiggad és akkor.
2011. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Amiket írtál, azon nagyjából végigmentünk. Az utolsóhoz annyit mondanék, hogy azért tettem akkor mosásba, mert az alatt az idő alatt kell neki legkevésbé. Vacsi, készülődés a fürdéshez, még egy kis játék. Akkor törött el a mécses, amikor látta, hogy berakom a mosogépbe, és mondtam, hogy a tigris megfürdik. Máskor úgy rakom be, hogy nem látja, és ha akkor is észreveszi, hogy nincs meg, már tudja, hogy a mosógépben van, kétpercenként bemegy a fürdőbe, de nem sír. Tényleg fontos neki, állandóan hurcibálja meg nyálazza, és emiatt nagyon hamar gusztustalan koszos lesz. Vennék neki még egy ilyet, de ez egy egyedi darab, nem láttam ilyet sehol.

De igazából nem az alvókendőn van a hangsúly, hanem a hisztin. Ha ennyi idősen ilyen műsort vág le, mert nem az van, amit akar, akkor mi lesz később? Ha nem engedem meg, hogy felmásszon a kanapé tetejére, vagy nem veszem meg a boltban, amit akar stb... Már előre tartok tőle, hogy mi lesz később. Szerintem beszélni fogok a védőnővel, hogyan lehet ezt a helyzetet még a kezdetén kezelni és visszafordítani.

2011. febr. 25. 23:27
 13/15 A kérdező kommentje:
Ezt a hosszút a 23.09-esnek írtam, de a többieknek is köszönöm.
2011. febr. 25. 23:29
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez is ok lehet:

[link]

2011. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
23:09-es vagyok megint. Persze kérdezd meg a védőnőd, és kérd ki mindenki tanácsát, aki számít neked, de szerintem kár paráznod. Ennyi idősen az én fiam is "hisztizett" néhány durvát, de ez nem jelenti azt, hogy később is ilyeneket fog csinálni. Fontos meghúzni a határokat, és nyugodtnak maradni. Ha te tudod, hogy most ez van (valamit nem lehet, vagy muszáj megcsinálni), akkor képviseld nyugodtan de határozottan. Viszont az is fontos, hogy fogadd el az ő érzéseit. Egy-két ilyen lefutott meccs után általában megértik, hogy ha valamit valamiért tényleg muszáj, vagy nem szabad, akkor azt anya komolyan gondolja, de azért elfogadja azt is, ha én ezért szomorú vagyok, és főleg ugyanúgy szeret. Egyébként gyerekpszichológusként végeztem. ;)
2011. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!