Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól szoktak a babák ülni?

Mikortól szoktak a babák ülni?

Figyelt kérdés

3,5 hós kislányom fekvésből állandóan húzza fel magát, nem is szeret már feküdni. Csak függőleges helyzetben van el.

De árt ezzel a gerincének?


2009. febr. 16. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ülni akkor nem árt nekik, amikor már a mászásból maguktól leülnek, akkor értek meg rá. Az más, amikor a térdeden ül és lelóg a lába. Amúgy változó mikor ülnek maguktól, nálunk ez 7 hónaposan jött el.
2009. febr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Kb hat hónaposan.előtte csak mértékkel nem jó a gerincnek bár szeretnek ülni mert úgy érdekesebb a világ
2009. febr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bosc az előttem szólót véletlenül lepontoztam teljesen egyetértek azzal amit írtál mégegyszer elnézést.
2009. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A fiam 5 hónaposan ült fel először, stabilan rá 2 hétre megült.
2009. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Az átlag 7-9 hósan ül fel. Kizárt dolog, hogy egy 3,5 hós baba csak úgy magától ülésbe huzogassa magát, inkább te húzogatod gondolom.

Az ülés majd csak a négykézláb után jön, szóval ne üljön még, ha nem akarod, hogy a kamaszkorát az ortopédián és a gyógytornán töltse egy műanyag fűzőben.

2009. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem én húzogatom, pontosan azért, mert aggódom. De fekvésből húzza fel magát és ha az ölemben van félülő helyzetben, akkor is. Sokszor még olyan is van, hogy majd' kiugrik az ölemből.
2009. febr. 16. 11:42
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen normális, amit a babád csinál, az én fiam is ezt csinálta. Az viszont tényleg nagyon FONTOS, h nem szabad engedni. Tudom, nehéz, de ha az ölemben van én próbálom úgy "fektetni" h ne tudjon abból felülni. Tényleg nagyon ráér még ezzel.
2009. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Félülő helyzetből, tehát félig ülteted és gondolom van is mibe kapaszkodni, tehát eleve rossz a kiindulópont.

Akkor tud ülni a baba magától, ha sík talajra, járókába stb leteszed és onnan magától fel tud ülni, anélkül, hogy segítenél neki.

2009. febr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Hiába pontozgatsz le. Igen régóta dolgozom ilyen csecsemőkorban ültetett tizenéves gyerekekkel, nem mellesleg csecsemőkkel is. Rosszat tesz a gerincének, ha tetszik neked, ha nem. Tucatszám sírják ki magukat a szülők a válamon azt kérdezve, hogy mit rontottak el, hogy így járt a gyerekük.


Ha neked az a hasznos válasz, hogy ültesd nyugodtan, akkor ültesd csak nyugodtan. Sőt, állítsd fel 3 hósan!

2009. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Akárcsak a többi, ugyanúgy a Te válaszodat is hasznosnak ítélem. Nem értem , miből gondolod, hogy ÉN pontoztalak le? Rajtam kívül úgy látszik még mások is olvasták a válaszodat (hiszen kaptam jó néhány választ). De lehet, nem a többi válaszadó, hanem bárki más volt, aki nem értett veled egyet.

2009. febr. 16. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!