Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babák anyukái! A...

Tejallergiás babák anyukái! A gasztrón a Slac tejpépre is szoktak adni javaslatot?

Figyelt kérdés
19 hós kislányomról nemrég derült ki,hogy tejallergiás,de a szójatápszert,amire javaslatot kaptunk annyira nem akarja inni,a felét mindig meghagyja.A Sinlac pépet viszont nagyon szereti,de hiába recepttel váltjuk ki,így is 3000 ft
2011. szept. 22. 10:57
 1/9 A kérdező kommentje:
elírtam sinlac tejpép
2011. szept. 22. 11:28
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, gasztroentelológus, ha megállapítja h tejérzékeny, a háziorvos felírhatja kedvezőbben is. Próbáltatok más tápszert is, milumil pepti 2, pl , vagy neocate, ezek nem szójásak, az utóbbi pedig ha jól emlékszem teljesen tejmentes, a pepti csak erősen hidrolizált.
2011. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
megintcsak elírtam,mert a sinlac az nem tejpép.csak pép.Nem próbáltunk mást,mert csak erre kaptunk javaslatot,nem is nagyon vagyok jártas ebbe a szójatápszer dologba,de szerintem a szójatápszereknek kb egyforma az íze.
2011. szept. 22. 13:10
 4/9 A kérdező kommentje:
ha a milumil pepti 2 ha nem szójás,akkor nekünk nem is jó,mert ponthogy szójásat kell ennünk most 3 hónapig,hogy kiderüljön,hogy a szójára nem allergiás e.
2011. szept. 22. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:
szia a kisfiam most 14 honapos, mindenap kap sinlacot a reggeli tápszerbe, 7honaposan vittük a kilégzéses vizsgálatra de az is neg lett de azérta dokinö ráirta a lap aljéára hogy olcsobban kapjuk és a tápszert is, igy kb 300 ft vagy 400 nem tudom, dejo áron van, ma voltunk pont a tejérzékenységi vizsgálaton még mindig olcsobban irja fel a gyerekorvosunk, mert decemberig még diéta lesz, de ha bebizonyosik hogy neg akkor már nem kapja olcsobban. igen amit kérdztél, a dokinö a gasztron irja az ambuláns lap aljára, egy kódot és az alapján a gyerekdokitok felirja olcsobban, sokat irass fel vele amig lehet, igy lesz olcso tartalékod:)
2011. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nekünk a háziorvosunk írta fel,és így 3000 ft,azért csodálkozom ezen,mert recept nélkül is ennyi.
2011. szept. 22. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:
pedig ha igazolt, márpedig annak tűnik, az allergia, akkor a dokitok felírhatná eü emelt v eü kiemelt (nem emlékszem melyik kategória a recepten) alapon, és így 90%os kedvezménnyel meg lehetne venni. Nekünk szakorvosi javaslat nélkül is megtenne egy éves korig, aztán kell a szakorvosi javaslat, illetve igazolás az ételallergiáról.
2011. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia 13:32-s vagyok, nekünk se volt igazolt csak gyanu volt, és teganp voltunk a terhelésen ami neg lett, mégis decemberi kontrollig nem vették el az ajánlást.
2011. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az én kislányom 19 hós,csak a szójatápszerre kaptunk javaslatot,de én a háziorvosunknak mondtam,hogy hallottam erről a sinlac pépről nem írná fel?Ő erre azt mondta,persze,azt lehet allergiásoknak,én meg gondoltam,hogy de jó mert a gyógyszertárba kérdeztük,és mondták,hogy 3000 ft.Erre megyünk kiváltani a receptet,és ugyanúgy 3000-et kellett fizetni.Jövőhéten megkérdezem a gasztó orvosunkat,hogy nem írná -e meg erre is a javaslatot.
2011. szept. 23. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!