Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korukig szoktak...

Mennyi idős korukig szoktak bukni a babák? Mikorra áll be a kis gyomruk?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem tömöd tele, megúszhatod bukás nélkül - max. büfi. De kell idő, míg kellőképpen kitágul. :)
2011. júl. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak azért kérdezem, mert már 5 hónapos a babám, mindig annyit eszik, amennyi jól esik, sosem erőltetem. De bőven alatta marad az "elvárt" mennyiségnek. És még így is elő szokott fordulni, hogy a böfivel együtt jön a tápszer is.
2011. júl. 26. 07:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, igény szerint szoptattam (9 hónapos koráig szopott) kislányom és addig előfordult- habár a hónapok haladtával egyre ritkábban-, hogy bukott, amíg nem tudott magától felülni, mert onnantól kezdve nagyon sokat volt ülve. 8 hónaposan tanult meg ülni. Holnap egy éves:D A mai napig előfordul, hogy ha nem büfizett a reggeli tápszer után, akkor néha kijön egy kicsi.
2011. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 3-4 hónapos korban záródik a gyomor záróizma, ami nem engedi a bukást.Nálunk így is volt, 3 hónapos kora után semmi nem jött fel belőle, most 10 hónapos.Szerintem 5 hónaposan már nem kellene neki..De az is lehet, hogy többet eszik, mint amennyit elbír a kis gyomra, és távozik a felesleg.Vagy túl sok levegőt nyelt evés közben, mert mohón evett.Én a legközelebbi tanácsadáson megemlíteném az orvosnak, mert reflux is lehet.Nem akarlak ijesztgetni, de szerintem ennyi idősen már nem kellene neki feljönnie semminek.
2011. júl. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából akkor fordul elő vele, amikor mondjuk megeszik 150 ml-t. De elvileg neki az nem sok... Ezek szerint mégis? Pedig elméletben már a 180 ml-nél kéne tartani.

Egyébként mondjuk nem olyan gyakori, mondjuk napi 1 alkalom, de mindenesetre megemlítem majd a dokinak legközelebb.

Volt már reflux gyanús, de kiderült, hogy nem az.

2011. júl. 26. 07:45
 6/9 anonim ***** válasza:

változó.

lányom 8 hós koráig bukott, ráadásul sokat. már minden vizsgálatra kellett vinni, aztán egyzsercsak elmúlt.


tesóm lánya 6 hós koráig bukott.

2011. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem refluxos, akkor nem tudom.Csak azért gondoltam, mert írtad, hogy nem eszi agyon magát.Nem szeret háton lenni?Jobban érzi magát, ha a babakocsi háttámláját megemeled?Szeret hordozóban vagy pihenőszékben lenni?Ha igen, akkor azért,mert így nem folyik vissza a nyelőcsőbe a gyomortartalom.Ezt a Kismama magazinban olvastam egy szakértőtől.De ha nem refluxos, akkor szerintem túl sok levegőt nyel, és az löki vissza belőle, másra nem tudok gondolni.
2011. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szeret háton lenni. Akár egy órát is eljátszik háton fekve.

De ennél kevesebbet már nem akarok adni neki, így sem eszik sokat. Majd megpróbálok 1 kiskanál Sinlacot tenni a tápszerbe, akkor sűrűbb, hátha úgy jobb lesz.

2011. júl. 26. 08:08
 9/9 anonim ***** válasza:
A fiam 10 hónapos koráig bukott AR-es tápszer mellett, aztán egyik napról a másikra elmúlt. Ne aggódj, ha nem fáj neki (nem savas reflux) és szépen gyarapszik, akkor nincs gond, majd elmúlik.
2011. júl. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!