Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan etessem a majdnem 5...

Hogyan etessem a majdnem 5 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Február 20-án lesz 5 hónapos a kislányom és már adok neki Hipp bébiételeket amiket lehet. (4 hónapos kórtól).

Van egy hintaszékem abba beleülök és a gyerek háta mögé egy kispárnát teszek igy veszem a karomba. Nagyon sokat mozog, és tiszta maszat lesz mire végzem. Ide oda csúszkál, felnyomja magát a lábaival, nem marad nyugton. Én meg persze már elég ideges szoktam lenni az etetés végére. Ti hogyan etetitek a babátokat. Az enyém még nem tud egyedül ülni hogy beletegyem etetőszékbe. :-(

Adjatok valami jó tanácsot, ötleteket!

Köszi


2009. febr. 16. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az etetés nálunk is külön szertartás, az én kislányom 23-án tölti az 5. hónapot :)


Én úgy szoktam, hogy szintén ölembe fektetem, az egyik kezét beteszem a hátam mögé, a másikat a másik kezemmel "lefogom" abban tartom a bébiételt, és így etetem.

Nem tudom érthető-e, nekünk ez a póz vált be, mivel ő a kezével kente szét a kaját mindenhol.

2009. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem 18-án lesz 5 hónapos a fiam, én még csak szoptatok, de a hordozható autóülésbe fogom ültetni. ez egy kicsit meg van döntve. napközben is ebben ül.
2009. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen én is igy csinálom hogy az egyik kezét a hátamhoz teszem és a másikat lefogom. Mellettem van egy szék és ott a kaja, onnan adagolom neki. De szerintem ez igy már egy kicsit kényelmetlenebb neki. Az enyém 20-án lesz 5 hónapos. Köszi a válaszodat. :-)
2009. febr. 16. 12:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a hordozóban etetem, bár már üldögél pár percet, de az még nem elég, h' az etetőszékbe rakjam. Előkén kívül letakarom egy nagy textilpelussal is, és így zömmel azt maszatoljuk össze. Az enyém sem egy nyugis típus, ölben már régóta nem tudom etetni. Így, h' szemben van velem, általában rám figyel, és jobban koncentrál az evésre is. Ja, és adok a kezébe saját kanalat, amivel bohóckodik közben, így nem az előkét ráncigálja. Esetleg próbáld meg ezeket, hátha nektek is beválik. Minden jót!
2009. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam 5.5hónapos,4hós kora adok neki tejpépet,gyümit,meg főzit.Én a babahordozóba rakom bele,rákötöm az előkét és odafordítom szembe magammal és lapátolom neki a hamit.Nekünk bejött.Ha már tud ülni,akkor jöhet az etetőszék:)

5.5hós baba anyuja

2009. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én először a kezemben próbálom, és ha nem akarja, akkor beteszem a pihenőszékbe, felrakom a kanapéra és úgy etetem. Így neki is és nekem is kényelmesebb.
2009. febr. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a bébihordóba teszem, azt felteszem a konyhaasztalra és szemben állok vele. Így rám és persze a kiskanálra figyel :-). Először én is a kezemben etettem, de kényelmetlen volt mindent fognom egyszerre, meg ott ő is néha elforgolódott!
2009. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsotokat, kipróbálok mindent! :-))) Először kezdem a pihenőszékkel...
2009. febr. 17. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!