Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam RÁ 5hónapos...

Porcukormókus kérdése:

Hogyan szoktassam RÁ 5hónapos kislányomat a cumira?

Figyelt kérdés
Sajnos nem fogadja el a tejet belőle, így kész tortúra elmennem itthonról, leordítja a többiek fejét ha éhes. Jó lenne, ha más is meg tudná etetni néha.
2011. nov. 11. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Fagyasztott tej? Ha igen - lehet, hogy azzal van a baj. Fiam sem fogadja el 2 hónapos kora óta. Fagyasztás alatt megváltozik az íze...
2011. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Pohárból nem próbáltad?

A Fiam Avent pohárból bármit megiszik, cumisüvegből már nem biztos.

2011. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Is-is, de nem ez a baja. Egyszerűen nem tud mit kezdeni a cumival. Csak rágja meg "bokákol" tőle.. Nem tudom, hogy segítsek neki, hogy rájöjjön, hogyan kell enni belőle.

És sajnos van olyan hely ahova nem vihetem magammal (pl. fogorvos), illetve néha vágyom is egy kis kiruccanásra Nélküle. És segítségem lenne, de senki nem tudja megetetni.

2011. nov. 11. 16:20
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát pohárból egyszer régen próbáltam itatni, de csak nézett, mint hal a szatyorban.
2011. nov. 11. 16:21
 5/13 anonim ***** válasza:
A lefejt anyatejet fel kell rázni, mielőtt megitatod vele, mert szétválik a zsírja, meg a híg része.
2011. nov. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Én azt javasolnám, hogy minden nap legalább egyszer, amikor éhes, cumisüvegből próbáld megetetni. Milyen cumisüveged van? Olyasmi kéne, ami leginkább hasonlít a mellbimbódra, és próbálj ki abból is több fokozatot (1 lyukú, 2-es stb.), mert gondolom a babának nem mindegy, mennyire jön belőle a tej, ha túl lassan, akkor türelmetlen lesz, ha túl gyorsan, akkor meg az a baj.

Aztán ha majd sikerül egyszer cumisüvegből megetetned, bízd rá a párodra, hogy ő etesse 1-2 naponta 1x. Ez azért fontos, hogy megtanulja, nem csak anya tud neki enni adni. Ha ez is sikerül, rábízhatod a párodra vagy másra, akivel szeret lenni.

2011. nov. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Próbálkozunk 3napja, de nem nagyon akar menni..

Esetleg van még valamilyen ötlete valakinek?

2011. nov. 14. 19:39
 8/13 anonim ***** válasza:
nurofenes fecskendő?igaz aprólékos,főleg,ha nagy étvágyú,de jobb a semminél
2011. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nálunk is ez ment aztán tesóm mondta, hogy nem jó a cumisüvegünk, vegyünk mam-ot, az jobban hasonlít a cicihez.

hát mondanom sem kell, MINDEN csúszott belőle, tápi, lefejt tej, gyümölcslé, víz, tea.... :D

én meg azt hittem cicifüggő a drágám :)

2011. nov. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen cumisüvegetek van? Sok babánál tényleg számít! Nálunk csak a Tommee Tippee-s volt jó...

Szóval próbáltad már másféle cumisüvegből is itatni?

2011. nov. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!