Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam most 4 hós és...

A kisfiam most 4 hós és állandóan az ujjait szopja, félek, hogy csúnya ujjacskái lesznek. Mit tegyek, hogy szoktassam le róla? A cumit sem fogadja el, rögtön kiköpi és csak a keze kell neki.

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ujjszopás csak egy kellemetlen szokás, nem deformálódik el az ujja tőle, ráérsz 3-4 évesen leszoktatni róla.
2009. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
azért ezzel vitatkoznék. én is szoptam az ujjamat és igenis eldeformálódott a nagyujjam. nem nagyon tudsz tenni ellene, pár évesen majd leszokik róla:)) addig azért arra figyelj, nehogy elfertőződjön neki.
2009. febr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en babam sajnos mar masfel honapos kora ota szopja ahogy felfedezte a kezet.Probalok olyankor teat itatni vele,vagy tejet,cumit adni a szajaba,de hiaba kilok mindent s ugyis visszateszi.Gondoltam kesztyucsket teszek ra de szerintem nem hasznal semmi ezert hagyom , csak kinovi valahogy.
2009. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már 35 éves vagyok és semmi baja az ujjaimnak... 9 éves koromig szoptam a hüvelykujjamat... szerintem nem kell vele foglalkozni, csak a higiene ami nagyon fontos. Ha esetleg emiatt a metsző fogai kifelé állnak...nos én trombitán tanultam játszani, a fogaimat helyretette... ez volt a hasznos fogszabályzó. (lány létemre)
2009. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan ez a világ legtermészetesebb dolga. Ne aggódj emiatt. Ált. ezzel nyugtatják magukat a babák vagy jelzik,hogy éhesek. Az is lehet,hogy unatkozik vagy álmos. Nagyon ritka,hogy megmaradjon idősebb korra,de akkor sem okoz semmilyen elváltozást szerencsére. Már benn a pocinkban is szopják az ujjukat,nincs mit tenni ellene :)
2009. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

19:41es vagyok. anyukám járványügyi felügyelő, esetleg tudta, h kell kezelni és nem a higiéniával volt gond, hanem h elfertőződött és megmaradt a helye... kente mindennel, amivel anno lehetett, és mégis ilyen lett...

megint pontozzatok le, mert leírtam a személyes tapasztalatomat és segíteni szerettem volna vele...

2009. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!