Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Csúnya" gyerekek szülei, ti...

"Csúnya" gyerekek szülei, ti hogy élitek meg, hogy a kisbabátok mások szemében legfeljebb "aranyos, kedves, jópofa, stb", és hát ti is látjátok, hogy vannak náluk formásabb kicsik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Hú, hát én próbáltam már más szemével nézni a lányom, hogy csak én látom gyönyörűnek, és mások szerint nem olyan szép, de nem jutottam semmire, mert továbbra is gyönyörűnek látom.


(Csak onnan jutott eszembe, hogy engem nem lehet szépnek nevezni, és mindenki mondja, hogy a lányom most már tisztára olyan mint én.)

2011. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Mármint hogy csak én látom-E gyönyörűnek? (Mert egyébként mindenki mondja, hogy milyen szép, de hát melyik babára fogják azt mondani anyuka előtt, hogy nem szép!?)
2011. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Van olyan aki csúnyának látja a gyerekét ? És be is vallja ? Szerintem nem biztos, hogy van ilyen, mert az érzések egész mást hoznak ki megszépítik a látványt.

Enyémek szépek (szerintem)bár mások is azt mondják, de látom, ha valaki szebb, mint ők. De az nem bánt, ha más gyereket szebbnek látok. Jó ránézni, de ettől még érzelmileg nem kötődök.

2011. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Olyasmikre gondolhat szerintem a kérdező pl.: hogy lány létére szinte kopasz, pedig más kislánynak 6 hónaposan már elcsatolják a haját (az enyémmel ez volt, nem volt tök kopasz, de kis szőke haja alig látszott, és elég gömbölyű volt hozzá), vagy görbék a lábai, vagy eláll a füle, stb. Szóval nem olyan, mint akiket reklámokban látni.

Én ennek ellenére golyófejű kislányomat nagyon szépnek láttam, azóta pedig tényleg szép kislány lett.

A kérdésre válaszolva, nem foglalkoztam ezzel, mert tudom, mennyit változnak a gyerekek.

Első válaszoló, nagyon aranyosat írtál! :)

2011. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Hát én ezzel úgy vagyok hogy attól mert az anyjuk vagyok nem lettem vak:)) Szóval az én gyerekeim közül 2 nem éppen egy szépség :)Természetesen ez mit sem változtat az irántuk érzett imádatomon:)

És van néhány babás ismerősöm akinek nekem szintén nem tetszik a gyereke, de nekik se tetszik minden csecsemő vagy kisgyerek:)

Meghát sokat változnak is szóval lehet hogy csecsemőként nem annyira szép de kisgyerekként meg az lesz vagy fordítva.

Visszatérve a kérdésre hogy élem meg? Sehogy:) vagyis nem rosszul. Számomra vannak a szépségnél sokkal fontosabb dolgok:)

2011. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

szia!

Persze mindenki elfogult a sajátjával szemben, de azért jó a realitások talaján maradni! Én a sajátomat elég objektíven tudom nézni, mondjuk ő tényleg nagyon formás szép, gyerek, de ugyanúgy szépnek látok más babákat is, rajta kívül! Szóval nem úgy vagyok vele, h az enyémnél nincs szebb, mert azért sok a szép, formás gyerkőc! De sajnos vannak nagyon csúnyácska babák is, persze erről nem tehet senki, de minden anyukának tisztába kell lennie a gyereke adottságaival! Amik úgy ahogy az előttem szólók is írták, még megváltozhatnak pozitív irányba!

2011. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%
A kislányomnak kicsit elállt a füle, és olyan édes manó fejecskéje volt, semmi hajjal!:) Amikor barátnőm kislánya mellett volt, akkor látszott nagyon, mennyire különbözőek. Viszont a másik kislánynak meg abszolút kerek, nagyon duci feje volt, szóval ők ketten másként voltak nem a legszebbek.:) De a barátnőm is, és én is rajongtunk a sajátunkért. Most 10 éves elmúlt a lányom, és csodájára járnak, hogy milyen gyönyörű a dús, hullámos hajával, zöld szemeivel. Ja és a hosszú haja alatt nem is látszik a füle, ami azóta sokat idomult, és szinte egyáltalán nem áll el. Nekem ő mindig a legédesebb kislány volt a világon, most már az egyik legszebb is:)
2011. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az öcsém volt csúnya kisbabának, ezt anya be is vallotta, meg azt is, hogy nagyon félt, hogy az is marad:)

Én nem tudom, hogy élném meg, szerintem a mindennapi kapcsolat, mosolyok, fintorok, megszépítik a csúnyácska gyerekeket is. Hiszen ilyen szempontból mindegy, hogy szép, vagy sem, olyan imádnivaló arcokat tudnak vágni, hogy ha nem is szép egy baba, mindenképp édesbogár:)

2011. nov. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon jó és aranyos dolgokat írtatok!

2 dolog miatt voltam kíváncsi véleményekre, az egyik, egy barátnőm, aki saját maga fogalmazott így, hogy a kisfiának olyan csúnya nagy feje van, mint az apjának volt gyerekkorában :)). A kissrác meg tényleg egy imádnivaló cukorborsó, aztán majd nyilván kiegyenlítődnek az arányai később.

A másik meg az orvosi rendelőben történt velünk, öltöztettem a kislányomat, aki állítólag jól sikerült darab, mellettünk egy anyuka nagyobbacska kisfiúval, aranyosan bohóckodtak a kislányommal. A leánynak pár hónapos korában néha még összeakadtak a szemei, de kinőtte, na ott is bandzsított egy kicsit, erre ez a nő ilyen lesajnáló hangsúllyal közölte, hogy "milyen csúnya kancsal ez a kislány"... Na ott néztem meg jobban az ő fiát, akinek kissé krumplifeje volt, de amúgy meg nagyon cuki volt, és azóta se értem az anyukának ezt a kirohanását.

Bevallom, ez alapján itt is számítottam az aranyos hozzászólásaitokon kívül "kikérem magamnak, hogy egy gyerek nem szép" jellegű felháborodásokra :).

Köszi mindenkinek, és írhattok még, szívesen olvasok minél több véleményt!

2011. nov. 27. 12:37
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak nehogy félreérthető legyen. Nyilván annak a fiúcskának az anyukája is látta, hogy nem szabályos gömb a gyerek feje, és gondolom valahol nagyon bántotta is, bár én egyáltalán nem ezt szoktam figyelni körzővel-vonalzóval, hanem az összhatást :). Csak szerintem az nem volt szép tőle, hogy egy másik baba szépséghibáját ilyen undokul az arcunkba vágja...
2011. nov. 27. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!