Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kaphat a baba 1éves kora...

Most kaphat a baba 1éves kora előtt glutént vagy nem?

Figyelt kérdés

Eddig azt mondták a doki, hogy nem, most meg a tanácsadáson azt mondták mindenféleképpen adjak mert ha nem lisztérzékeny lesz!Eddig pont az ellenkezője volt!

Ti?


2011. febr. 28. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen kaphat, a legújabb ajánlás szerint 4-6hós korban érdemes bevezetni a glutént.
2011. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nekem is dillemám volt nemrégiben, mert az unokahúgom, aki 18 éves lisztérzékeny. Az ő idejében, és 10 évvel ezelőtt is azt mondták, hogy csak 1 éves kor után kaphat a gyerek. Én ehhez tartottam magam a babámnál. Aztán 10 hónapos korában meghallottam, hogy már rég kellett volna adnom glutén tartalmú ételeket. Én azt gondolom, hogy az arany középutat választottam anélkül, hogy szánt szándékkal akartam volna. Most 1 éves, de most sem viszem túlzásba a lisztes ételeket. Néha kap, de nincs minden nap az étrendjében.

A kérdésedre a válasz, én is azt hallottam, hogy most 6 hónapos kortól kell adni.

2011. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ezt mondták a tanácsadáson??

Csak abból lehet lisztérzékeny, akiben benne vannak a hajlamosító gének. Tehát, aki örökölte zeket a géneket. Ha a Te babád nem örökölte, akkor teljesen mindegy, hogy mikor adsz Neki glutént, mert soha nem lesz belőle lisztérzékeny.

Ha örökölte a géneket, akkor viszont kisebb az esélye, hogy LÉ lesz, abban az esetben, ha a szervezete 4-6 hónapos kora között találkozik a gluténnel. Az a legjobb, ha ebben az időszakban még anyatejet is kap.

2011. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
IGEN!
2011. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!