Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sokat hízik a babám....

Nagyon sokat hízik a babám. Mit tehetnék, hogy lassabban gyarapodjon?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hós. 4500 grammal, 57 cm-rel született. 1. hónapban hízott 1 kg-ot, a másodikban 1,5 kg-ot. Két hete mérték, 7100 gramm volt, ma megmértem, hát 8000 gramm kereken. Amúgy nem kövér baba, hossza 66 cm. Milupa Pepti 1-et eszik, 3 óránként 130-160 ml-t. Éjjel nem eszik. Nagyon aggódom. Tudok tenni valamit?
2009. febr. 17. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én babám 2 hós korára duplázta a súlyát, most 7 hósan picikével nagyobb már csak az átlagnál.

Mi anyatejet evett, a tápihoz nem értek, de nekem soknak tűnik amit írsz. Én babám általában 7-800 ml tejet evett egy nap, nagyon nagyon ritkán ment fel 1000-ig.

Egyébként tényleg sok ez a 8 kiló 3 hósan, bár már láttam ilyet.

2009. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Bocs, most olvasom, hogy éjjel nem eszik, akkor viszont nem sok amit írtál.

Nálunk kb 3,5-4 hósan lassult le a növekedés és akkor kezdett beállni normál súlyra!

Védőnő, orvos mit mond?

2009. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
6-szor eszik egy nap. A doktornő nem mondott rá semmi különöset, csak azt, hogy szép nagy baba. A védőnő általában sápítozik.
2009. febr. 17. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kövér baba, ne izgulj. Nem kell vele semmit csinálni. Amúgy is nagy súllyal született.

Az én fiam is 3 hónapos 7szer eszik egy nap (anyatejet és tápszert) és Ő eszik most 140-150 grammokat, pedig koraszülött.

Úgy tudod megállapítani, hogy mennyi az "adagja", hogy a testsúly kilógrammot megszorzod 150-nel és elosztod az etetések számával.

Nálatok ez:


8*150=1200g

1200/6=200


Tehát elvileg nem is eszi meg a napi adagját. De ha neki elég akkor teljesen jó, igaz a tápszer jobban is telít mint az anyatej.

Csak arra figyelj nagyon oda, hogy a D-vitamint folyamatosan kapja, hogy a csontjai egészségesen tudja követni a nagy ütemű fejlődést, nehogy csontritkulása legyen.

Nagyon boldog babázást és NYUGI :)

2009. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe se jusson emiatt megpróbálni leállítani a gyarapodását. Szerintem nem eszik sokat a babád a súlyához képest, gondolom annyit eszik, amennyivel jól lakik. Kevesebbet nem adhatsz neki, mert akkor éhesen marad és sírni fog, hígítani meg nem szabad a tápot, mert hasmenést okozhat.

Nincs okod aggodalomra, vannak babák, akik gyorsabban híznak, ez nem jelenti azt, hogy egy éves korában is ennyivel nagyobb lesz a kortársainál.

Az én babám is ilyen mértékben hízik és nő, semmi baja, teljesen egészséges, sőt, nem is tűnik kövérnek, legalábbis mérlegelésen néztem a kortárs babákat és ők sem kevésbé fodrosak, mert az igaz, hogy egy-két kilóval könnyebbek, de 5-10 centivel rövidebbek is. A doki szerint minden rendben és legyek rá büszke, hogy ilyen szépen nő a fiam.

Épp a múltkor tettem fel egy kérdést, mert engem a laikus "jóakarók" véleménye készít ki, ugyanis mindig sikerül olyan anyukával összefutnom, aki szerint túl nagy a babám (egy személy még az abnormális jelzőt is használta rá). Most mégis mi számít túl nagynak? Mert akkor ennyi erővel én is túl nagy vagyok nőként a 180 cm-es magasságommal és a testvéreim, unokatestvéreim is túl nagyok, mert a fiúk mind 2 méter környékén vannak, a lányok meg olyan magasak, mint én.

Mi is ilyen gyorsan gyarapodtunk, még szerencse, hogy Anyukámat senki sem paráztatta és nem próbált meg pár hónaposan fogyókúráztatni bennünket, mert akkor lehet, hogy most kevésbé lennénk egészségesek.

Az én fiam egyébként 55 centivel és 3700 grammal született, most két és fél hónapos és 67 cm, valamint 7300 gramm (és ezek nem naprakész adatok, mert a hosszát 2-3 héttel ezelőtt mértük, a súlyát meg egy hete).

Légy rá büszke! Azért nő ilyen szépen, mert szeretik! :-D

2009. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszoló vagyok. Még annyit hozzáteszek, hogy az én fiam is alszik egész éjjel, így ötször eszik egy nap és jelenleg 210 ml-t alkalmanként, szintén tápszeres sajnos, mert csak 3-7. hét között volt tejem, akkor is minimális.

Szóval ettől a te babód sem eszik többet és nekem épp két napja mondta a gyerekorvos, hogy szerinte 1-2 héten belül emelnem kell majd az adagját, mert súly szerint már aktuális lesz. Ő is azt a számítási módot mutatta nekem, amit itt leírt egy korábbi válaszoló.

2009. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 17. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!