Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek lassabban fejlődött a...

Akiknek lassabban fejlődött a babájuk mikor ült meg először magától? Kislányom izom hypotoniával született, gyógytornára járunk kezdetől fogva de még nem ül magától.9 hónapos

Figyelt kérdés

Minden kicsit lassabban megy nálunk,most kezdett még csak kúszni.A gyógytornász szerint szépen fejlődik de én néha úgy elvagyok keseredve!Hasonló korú babák felállnak,másznak ülnek stb.

Volt vagy van valaki hasonló problémával itt?


2010. dec. 27. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak nincs ilyen problémája, de ő sem volt sokkal "gyorsabb", mint a Te babád. Ő csak 8,5 hónaposan kezdett kúszni, ha jól emlékszem 9 hónaposan ült magától. A felállás "csak" 10 hónaposan "jött össze" neki.


Szerintem ne keseredj el, biztos gyönyörű és imádnivaló a babád! És pár hónap és ugyis behozz a kortársait. Eleinte engem is zavart, hogy állandóan hallgattam, hogy X meg Y gyereke ennyi idősen már állt/ ült / kúszott stb. De aztán lerendeztem magamban, rájöttem, hogy nem attól szerethető egy gyerek, hogy három hónaposan cigánykerekezik, azóta nem zavar a dolog.

2010. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokáig aggódtam, mert az én lányom is elég későn tanult meg úgy ülni, hogy nem dőlt el. Más baba már 4-5 hósan ült, felült, ő meg nem. Most már rájöttem, hogy nem szabad a másik gyerekhez viszonyítani, mert mindegyik más ütemben fejlődik.

Most 9 hónapos, már felül magától. 13-án kezdett el mászni, rá 2 napra már ahol csak tudott, felállt. Ennek nem nagyon örülök, mert szerettem volna, ha sokat mászik. :(

SZóval tényleg ne izgulj, mert nagyon gyorsan fejlődnek, tanulnak a babák. Bármelyik pillanatban felülhet, felállhat!

Elkezdtem olvasni, egy könyvet, abban azt javasolták, hogy az üléshez hintáztassuk, ringassuk sokat a babát (akár az ölünkben, akár hintában). Lehet, hogy nálunk ez is segített.

2010. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is hypotón. 8 hónaposan kezdett megülni, utána kb 10 hónaposan ült fel egyedül.

8 hónaposan kapaszkodva felállt, 13 hónaposan indult el.

2010. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat,amúgy gyönyörű, okos, értelmes csak hát a mozgás picit lassabban megy:(
2010. dec. 29. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Fiam is hypoton.11 hónaposan állt négykézlábra,másnap felült és mászott.9,5 hónaposan ült meg egyedül és tíz hónaposan állt fel kapaszkodva.15 hónaposan állt fel kapaszkodás nélkül,és indult el.kúszni is majdnem kilenc hónaposan kezdett,azt is úgy,hogy nem használta csak az egyik lábát.én is nagyon el voltam keseredve látva,hallva,hogy más babák ügyesebbek mozgásban,de vigasztal,hogy az enyém meg másban ügyesebb.

2010. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám állítólag " teljesen jól van, nagyon erős", nagy, de nem túl húsos, mégis, bár 8 hónapos, még nem kúszik, nem mászik. Igaz, hogy 5 hónapos kora óta stabilan ül, de nem tud felülni. A környezetem nagyon dícséri, hogy milyen ügyes, de amikor itt olvasom, hogy más babák már...Ne izgulj, az idő nekünk dolgozik.:)
2010. dec. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lányom 21 hónapos. 9 hósan kezdett kúszni, 10 hósan ült fel egyedül (kb 7 hónapos korától, ha felültettük, akkor nem dőlt el, szépen ült, de felülni csak 10 hósan tanult meg. 1 évesen kezdett mászni, 17 hónapos+1 hetesen járni. Ne aggódj, kicsit késve kezdi el, de elkezdi, ez a lényeg.
2010. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
tényleg ne aggódj,be fogja hozni. Az én lányom is nagyon hypoton volt, 8 hósan még nem fordult,ottmaradt,ahogy letettem. Ehhez képest 1 évesen már felállt,és 18 hósan stabilan ment. Korai fejlesztést Pető intézetben javaslom, és a Dévény Anna tornát, mindkettő nagyon jót tesz neki. Az előbbi erősíti a megfelelő izmokat, az utóbbinál pedig felmaszirozzák a letapadt izmokat.
2010. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Igen dévényi tornára járunk és nagyon sokat javult tőle:)

2010. dec. 31. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!