Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már kézen fogva sétál hogy...

Ha már kézen fogva sétál hogy lehet neki segíteni hogy magától elinduljon?

Figyelt kérdés
1 éves múlt,bútorok mellett fel áll és el is engedi,néha elég sokáig meg tud állni,és sétálni nagyon szeret,csak az én gerincemmel van probléma és ez nekem nagyon "megterhelő" görnyedve sétálgatni vele naphosszat.persze sétálok vele,mert látom szereti,csak nem tudom meddig bírom,és egyedül vagyok vele.lehet ilyenkor már valamivel segíteni hogy próbálkozzon magától vagy majd magától jön neki?
2011. márc. 1. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Addig amíg ő nem érzi késznek magát arra,hogy egyedül járjon,addig kell a segítség neki.

Esetleg szerezz be neki járás segítőt(nem kompot),csak olyat amivel nem tud felbukfencezni ha bele lendül.

Vagy állj ülj vele szembe,kis távolságra és csalogasd.

Hátha elindul feléd.

2011. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 héttel ezelőtt még nekem is ezen járt az agyam állandóan, mert a kisfiam egyedül csak 2-3 lépést volt hajlandó megtenni. Ezt már kb. 3 hónapja tudta, a kezünkbe kapaszkodva is sétált már rendesen, amúgy 15 hós múlt.

Pénteken indult el végre és azóta már javarészt totyogva közlekedik, de azért még mászik néha :)


Érdekes, mert a nagyfiam 10 hós korában indult el, de ő egyből stabilan járt, nem volt nála ilyen gyakorlás :)

2011. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!