Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e/lehet-e valahogy...

Kell-e/lehet-e valahogy ösztönözni egy 11 hónapos babát, hogy magától elinduljon? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra például, hogy "sokat" sétáltatni úgy, hogy a kezét fogom, vagy csalogatni amikor áll valami mellett. Segítenek ezek vagy más egyéb praktikák valamennyit, vagy úgysem fog ezektől hamarabb elindulni, csak majd akkor, ha kipattan a kis fejéből a szikra? Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 7. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

szintén 11 hósan mi hagytuk magától hadd haladjon

anyósom fogta kézen és sétáltatta.


nem tudom hogy a heti két sétáltatás vagy a magára hagyás lett-e sikeres de 13 hósan már ment néha huppant egyet, 14 hósan teljesen stabilan járt.

2010. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sétáltatni lehet, de csak akkor ha már magától megáll. Húzni nem szabad. Én ismertem egy gyereket, már 10 hónaposan szaladt. Nagy büszkén mesélte az anyja, hogy ők már 7 hónaposan sétáltatták. Na hiszen. Egyébként az én lányom 15 hónaposan indult el. Na, és? Semmi baja nincs attól még.
2010. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már látod rajta az akarást,a hajlamot arra,hogy próbálkozna egyedül,akkor nyugodtan lehet ösztönözni,hívogatni,segíteni neki.

Az én kisfiam 13 hónapos korában indult el,előtte nagyon bátortalan volt.Egyik alkalommal a keze ügyébe akadt a plüsskacsája (majdnem akkora volt,mint ő maga) és szépen lassan elengedte a kanapét és sétálni kezdett.

Tehát adj valamit a kezébe,lehetséges,hogy úgy bátrabb lesz,nagyobb lesz a biztonságérzete.

Szerintem nálunk ez segített sokat.

2010. okt. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam 7 hósan már felállt a bútorok mellett és 9 hósan sétálni próbált, bármit elkapott, sétált vele. Mi segítettünk neki, mert akarta és nagyon erős volt. 11 hósan már egyedül járt stabilan.
2010. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem sétáltattam hagytam, hogy magától menjen, ha akar 11 hónaposan tett 6-7 önálló lépést és utána egyedül járt.
2010. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 hónaposan csak úgy megnéztem ha hívom,akkor próbál-e elindulgatni(1-2 lépés)és megtette.Az első ilyen szavamra:gyere ide anyához,gyere!1 évesen már teljesen magától ment,de még hamar elfáradt,most 13 hónaposan egyfolytába jön-megy,már nem is mászik négykézláb,csak is a járás a mindene!
2010. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem sétáltattam, nem is hagyta volna, és így is 11 hónaposan elindult. 1 éves múlt és stabilan jár.
2010. okt. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 11 hónaposan nem kell ezt még ösztönözni. Ha érett rá akkor elindul egyedül is, ha nem akkor pedig még hagyj neki időt. Én csak akkor vezetgetném, ha már stabilan áll egyedül és nem kell húzni-vonni.
2010. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom igényelte, hónapokat sétáltatott minket, aztán egyszer csak elindult. A szülinapja előtt egy héttel.
2010. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakértők írják, hogy ha segíted a sétáltatásban (fogod a kezét) akkor még később indul el, mert egyedül sokkal hamarabb rájön az egyensulyozás lényegére. Mi is lassan a 11. hónapban járunk, de nekem bőven elég, hogy a kanapé mellett ácsorog és tesz egy két bizonytalan lépést oldalazva...
2010. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!