Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógytornával rá lehet segíten...

Gyógytornával rá lehet segíteni, hogy egy baba elinduljon magától?

Figyelt kérdés
A fiam 14.5 hónapos, 10 hónapos korától megy bútorba kapaszkodva, de egyedül még nem. Korábban jártunk vele Dévény-es gyógytornászhoz, mert nem mászott, de végül 11 hónaposan azt is elkezdte. Akkor azt mondta a gyógytornász (akivel nagyon meg voltunk elégedve), hogy ha 15 hónapos koráig nem indul el egyedül, vigyük vissza. Állítólag enyhén hipotón. Van valakinek hasonló tapasztalata? Segíthet neki elindulni?
2009. okt. 9. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened mit teszel,lehet későn érő tipus.Nem egyformán fejlődnek a gyerekek.
2009. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
pont azért kérdeztem, mert nem tudok dönteni. Ügyes, de akkor miért nem indul el? Az nyugtatna meg, ha elvinnénk megint, de nem tudom, hogy az önálló elindulást lehet-e érdemben segíteni, vagy az csak a baba bátorságán múlik-e. Elég drága dolog, ezért nem könnyű dönteni.
2009. okt. 9. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy teljesen egészséges gyereket is ilyen helyre rángatnak, mert jó üzlet. Az én gyerekemet is kellett volna vinni, de én 3 hónapos korában abbahagytam. Szerintük furcsán tartotta a fejét, szerintem nem. Igaz, mindent egy kicsit később csinált, mint a többi gyerek, de végülis utól érte őket. 15 hónaposan kezdett el menni. Nekem azt mondták, 18 hónapos koráig ráér. Szerintem addig nyugodtan várhatsz.
2009. okt. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is jártunk, én is nagyon meg vagyok elégedve a módszerrel, és a gyógytornásszal is. + hónapig nem mentünk, és újra megállt a fejlődése a fiamnak, most megyünk újra, azóta 4. alkalommal, és egyedül jár, még kétszer kell vinni a gyógytornászunk szerint.

14 hós lesz a fiam.

2009. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 hónapot akartam írni, de + jel lett, bocsi:)
2009. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sokat gondolkodtunk, végülis kértem időpontot, visszaviszem. Ártani nem ártok neki, én azt vallom, amit tudunk, tegyünk meg a picur fejlődéséért. köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 9. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányom 8 hónaposan kezdett kúszni hátrafelé, majd hátrafelé mászott. Előre 11,5 hónaposan kezdett mászni, ezzel egyidőben föl is állt. (nagyon sokáig nem is állt a lábára ha próbáltam fölállítani-összecsuklott) Most 16 hónapos és azt mondhatom, hogy elindult. Volt már korábban is 1-2 lépés, de az még nem volt az igazi. De most hogy már járkál még nem volt nagy esés (kopp-kopp), nem csetlik-botlik...
2009. okt. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!