Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szoptatós anyák ha ne adj...

A szoptatós anyák ha ne adj Isten lebetegszenek, akkor hogy oldják meg a Pici etetését?

Figyelt kérdés
Gondolom tápszerezni nem akarja senki,de kell neki táplálék.Ha beteg az anyuka ugye akkor nem szoptathat,ilyenkor mi a teendő?
2009. febr. 17. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

beteg anyuka is szoptathat,39 fokos láz alatt,puszilgathatja is a babáját! a babó nem betegszik meg,mert a tejcsibe átmennek a baci-ellenanyagok is :)

ha tápszeres mami betegszik meg,akkor van nagyobb gond,akkor fel kell kötni azt a maszkot is az arcra,ami nem engedi,hogy átmenjenek a bacik.

2009. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy szoptathatsz betegen is. Nekem nem rég volt egy elég kemény megfázásom és a védőnő mondta, hogy ne hagyjam abba a szoptatást. A betegség ellen az én szervezetemben termelődik ellenanyag és azt a manó megkapja az anyatejjel, tehát védve van. Mire kijön a betegség, előtte pár nappal már úgyis fertőzhet.

Maximum annyi lehet a baj, ha lázas vagy akkor túl meleg neki a tejcsi és talán nem fogadja el, de nekem 38,5 fokos lázzal sem volt gond, ugyan úgy rábukott.

2009. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Nekem a védőnő azt mondta,hogy akkor nem szabad szoptatni...Nem vagyok beteg szerencsére,de ki tudja,hogy mikor lehetek...
2009. febr. 17. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Betegen is lehet szoptatni.Mondjuk az nem mindegy,hogy milyen gyógyszert kell szedni.Hát az a gáz,ha kórházba kerülnék.Ezen már én is gondolkodtam,de fő a pozitív gondolkodás és csak arra gondoljunk,hogy nem lesz semmi baj,ne arra,hogy mi lesz ha...
2009. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lázad, csak folyamatos orrfolyás, torokgyulladás, köhögés, rossz közérzet (tehát a mostani "influenza" tünetei), akkor nyugodtan szoptathatsz. Én szoptattam ezekkel a tünetekkel, már kétszer 1-1 hétig is. És a babám teljesen megúszta a betegséget!!! Ugyanis a benned a betegség ellen termelődő ellenanyagot megkapja ő is az anyatejen keresztül. (Olyasmi, mintha "oltást" kapna ellene.) Úgyhogy pont a szoptatással tudod megvédeni őt. Persze a lázzal vigyázni kell, az más eset.
2009. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima influenzám volt, három napig elég magas lázzal. Én végig szoptattam, csak napi egy szem Rubofent szedtem be (ezt szabad), és a gyereknek semmi baja. Szóval sima lázzal lehet, de ha gyógyszereket akarsz vagy kell szedned, akkor olyat kell íratnod, ami nem befolyásolja a szoptatást.
2009. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis előfordul, hogy az orvos nem javasolja a szoptatást, vagy neadj isten a mama kórházba kerül, arra az esetre jó, ha a fagyasztóban van eltéve előre lefejt anyatej, hogy ne kelljen tápszerezni a babát.
2009. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nagyon kevés olyan betegség van, ami kizárja a szoptatást. Ha megbetegszem, akkor mindig elmondom az orvosnak, hogy szoptatok, így ő olyan gyógyszert tud keresni, ami a picinek nem árt... Én a 4. babámat szoptatom és szerencsére még soha sem volt olyan, hogy nem szoptathattam volna, pedig mindegyik nagy gyerekemet több, mint egy évig szoptattam, a betegségek pedig engem is elértek. Az anyatejes babák általában nem kapják el az anyukájuktól a betegséget, mert a tejcsivel átjutnak az ellenanyagok a szervezetükbe, így emiatt se kell abbahagyni a szoptatást:) Ha meg véletlenül túl magasra szökne a lázam, van a hűtőben elrakva néhány adag lefejt tej, amit addig odaadhatok a picinek, amíg le nem megy 38.5 alá a lázam. Nyugodj meg, nem lesz semmi baj.
2009. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos csak 4 zacskó tejet tudtam lefagyasztani,többet nem.Nincs olyan hű de sok tejem,csak annyi amennyire szüksége van a picúromnak.Mindet kiszívja,amikor szopizik. :)Remélem nem leszünk betegek.Ti is vigyázzatok magatokra!Jó egészséget mindenkinek!
2009. febr. 17. 10:36
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nekem most éppen be van gyulladva a mandulám, de szerencsére csak hőemelkedésem van, így nyugodtan szopizhat a babám. Nincs semmi ellenvetése a tejcsi ellen:))
2009. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!