Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az az "isten" akinek 3...

Miért az az "isten" akinek 3 gyereke van, akinek mint nekem 1 van, az semmit sem ér? Ezt sugalja anyosom!

Figyelt kérdés
Ma szolt ő (mivel rákérdeztem)hogy idén sogornőméknél lesz a husvéti kaja?erre a válasz jaj hát nem is mondtuk?nagyon kiakadtam,mert ha ezt én csinálnám ők vérig sértődnének!Mondtam anyosnak hogy tök jó azért hogy a sogornőm nem hiv minket ez ügyben,meg amugy sem!erre,jajj hát csak azt tudom mondani hogy nem volt még 3 gyereked!Na ezen ugy fel háborodtam!Én mondtam neki hogy 3 gyereke legyen?Az egyik oviba a másik suliba egy egyéves van otthon,ott van anyos egész héten reggeltől estig,ne mondja nekem senki hogy nincs 2 perce vkinek hogy felhivjon!
2011. ápr. 14. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem, hanem mivel az anyósodnak a sógornőd a lánya, közelebb áll hozzá mint te, így mindig is ők lesznek a kedvencek. Nálunk is így van sajnos, apósom is ilyen, csak az a jó amit a lánya csinál, de én ezen már nem idegesítem fel magam, ez van!

Mondjuk az én szüleim pont úgy szeretik a férjemet, mint engem, vagy a tesómat, de sajnos nem mindenki tud ilyen lenn, ez van!

2011. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Ezek az anyósok! Nekem mikor bejelentettük, hogy lesz második babánk, azt mondta, hogy minek 2 gyerek, épp elég egy is! Én meg ezen akadtam ki (ennek már 3 éve, most úgy körülugrálja , hogy már sok is a jóból)!Egyébként, ha az a sógornő az anyós lánya, akkor nincs min csodálkozni! Az én sógornőmnek még nincs gyereke (túl van már a 30-on), de ha majd lesz-így az anyós- Ő majd feladja a munkáját, hogy nevelhesse a gyereket a sógornőm meg mehet dolgozni (mikor én szerettem volna visszamenni munkába, nem vállalta a gyerekfelügyeletet, mondván annak idején Ő sem tudott dolgozni, míg a gyerekei kicsik voltak)!Hát ennyi!
2011. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Hát igen. Ez általános. Az én sógornőm is a valaki, én meg a senki. Azt is érzem, hogy az én gyerekeim soha nem fognak annyit érni mint az övéi, még ha ezt próbálják is leplezni. Amíg a gyerek ezt nem veszi észre engem nem zavar (már) annyira.
2011. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én is ezt érzem kedves utolsó!dühit,de már nem annyira

!

2011. ápr. 14. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
nálunk is hasonló a helyzet... az én fiam oké van, anyós nem is nagyon hív 300kmre laknak, ha jönnek akkor csak ott vannak... de sógornőt hívja naponta többször, ott vannak ha jönnek általában, nekünk kell oda menni, h lássa az unokáját... :S
2011. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg túlreagálod.

Anyósod csak próbálta megmagyarázni, miért felejthetett el a sógornőd. Tényleg elképzelhetetlen számodra, hogy 3 gyerek mellett kicsit szétszórtabb? Az más kérdés, hogy nyilván alapból probémád van mindkettőjükkel.

2011. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Az én anyósom ugyanezt csinálja. Mást sem hallgatunk, csak azt, hogy milyen nehéz sógornőméknek, mert mennyit kell vasalni 5 ember után, mennyit eszik 3 fiúgyermek, és egyébként is milyen nehéz 3 gyerekkel. Bármit mondunk, a lányáéknak százszor rosszabb, mert ott 3 gyerek van.

Én már nem is foglalkozom vele. A párom néha leállítja, hogy senki sem kérte a nővérét, hogy 3 gyereket szüljön, ha meg már ezt tette, ez ezzel jár.

2011. ápr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem a 3 gyerekről szól, hanem arról, hogy ő a lánya. Sajnos ezen nem nagyon lehet változtatni, hogy ne kivételezzen így, szerintem sokan járunk ebben a cipőben. Az anyós az anyós marad!:) Nálunk is ez a helyzet, a lányának 1 gyerkőce van, állandóan ott serénykedik, tök sokszor vesz annak az unokának ezt-azt, játékot, ruhát, nekünk csak a kötelező-szülinap, karácsony, stb. Nálunk 3 gyerkőc van 2 ovis, és egy 1,5 éves. Nem védeni akarom azt, aki 3 gyereket nevel, de tényleg sokkal több a meló velük. Du. 3-ra itthon az összes, Apa csak este 6-ra. Etetni, játszani, pakolni utánuk, de én soha nem panaszkodtam, vagy kértem segítséget, anyóstól meg főleg nem. Nem rosszból csinálja, de sajnos a lánya nagyon befolyásolja. Az én édesanyám már nincs velünk, az első babámmal voltam terhes, amikor elvesztettem. Tőle szívesen venném a segítséged, de tudom, hogy kérnem se kellene...

Szóval itt a sógornőd a ludas...

2011. ápr. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

de megértelek...egyébként a közéletben is érződik hogyha "csak" egy gyereked van akkor szinte senki vagy! ami számít az a 2-3 gyerek.

nálunk is anyós felől van gond. 3 gyerek van. az egyik gyereknél szintén 3 gyerek. a másiknál most jön a 2. nálunk meg ugye van egy. terhességem komplikált volt koraszüléssel és mindkettőnknél életveszéllyel. anyósom ezt nem fogja fel és állandóan szajkózza hogy szűljek még, nem érti meg hogy nem akarunk több babát!

szeretem mikor azt mondják: te nem tudod mert nincs kettő, három...stb gyereked!....ja, azért ha annyira szeretnénk tudni akkor szülnék! de ha szülnék sem azért hogy elmondhassam: te ezt nem tudhatod mert nincs 2-3 gyereked!

2011. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!