Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kicsikétek "beszél"...

8 hónapos kicsikétek "beszél" már valamit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mit gügyög, milyen szótagokat, esetleg szót tud már? Az én fiam egyenlőre csak ezt mondja, ha van kedve: ba-ba-ba-ba-ba..., vagy va-va-va-va... Ez gond?
2011. márc. 1. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
unokaöcsém 2,5 éves és egy szót sem mond. Néha vannak ilyen szófordulatai h.: mam ma mama ma ma...
2011. márc. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

7 hónaposan ez volt nálunk:

Egyik reggel bementem a szobájába, kisfiam sehol. Bemászott a pelenkázó lap alá. Hanyatt feküdt, ujja a szájában, kezében az egyik alvós rongyija. Elhúztam a pelenkázólapot, hogy lássam az arcát, erre mint aki lebukott, gyorsan kihúzta a szájából az ujját, és ezt "mondta": Ajjjaj... Olyan édes volt, nagyon jól jött ki. :)

Ezen kívül sziszegett, olyan volt, mintha selypítve azt mondaná, hogy essssz, és még a nyelvét is kidugta közben. Amiket egész nap hallottunk tőle: bábábábábá (illetve időnként mintha azt mondta volna, hogy blábláblá), nenenene, vávávává, tttettte, és csukott szájjal olyan hangot adott ki, mintha hasbeszélő lenne, és azt mondaná, hogy ögggö.


Ezek talán előre sejtették, hogy nagy dumás lesz. 17 hónapos, és kb. 220 szónál tartunk, amit használ, illetve kezd kétszavas mondatokban beszélni.


De nem ez az átlag, ez biztos, mert nagyon sokan mondják, hogy túlfejlett a beszéd terén.

És hogy 8 hónaposan még nem mondja fel neked a Révai-lexikont? Sebaj! :))))

Dehogy baj, teljesen normális a babád!

2011. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

8 hósan csak ennyit:babababa, papapa, ez néha pápápá, és amit imádtam: cumival a szájában mondta, hogy gaj-gaj-gaj.

most 10 hónapos múlt, és másfél hete mondja tudatosan, hogy papa, vau-vau. az apa még nem mindig sikerül, néha papa lesz az is, de már próbálja mondani az apjának. ennyi.

2011. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10hónapos a fiam és 3 napja kezdte el mondani a vava-t, azt hiszem a kutyára... Meg a nénje most a menő, a mama-val együtt. A többi még a saját kis baba nyelvén van.
2011. márc. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8 hos és a hejte persze néha hejbe
2011. márc. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
baba, hej, ajaj, aztán van hogy véletlenül jönnek ki olyanok hogy apu, de ez csak tényleg a véletlen műve, ahogy gagyog és abból hallunk mi szavakat, olyankor jót nevetünk rajta. Nyugi ilyenkor ennyi a normális. :-)
2011. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Pár napja múlt 7 hónapos a kislányom, még csak annyit mond néha, hogy babababa, néha meg csak "b" :D Most kezdte el pár napja mondogatni, hogy öhö-öhö-öhö (erölködve, izgatottan), mikor meglát valamit és el akarja érni. Az ismerősöm kislánya 15 hónapos, de nem sokkal előttünk jár beszédben. dededede, meg mamamama.
2011. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8 hónaposan: gyugyli-gyugyli-gyugyli,percekig folyamatosan.Hettye,pupppá.Most 10 hónapos a kislányom,butyurli,petty,és pá-pá-pá(integet is),és pár napja:nnemm,neemm,nem!
2011. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hósan néha azt mondta, hogy "heö", ezen kívül semmi mást. Kb. 9 hósan kezdte el a ba-ba-ba-t ismételgetni. Most 15 hós, ki tudja mondani, hogy tej (még szopizik néha), meg azt, hogy Tedi (a kedvenc macija neve), ettől eltekintve babanyelven halandzsázik.
2011. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mam-mam, ba-ba,ta-ta, dá-dá.Most lesz kilenc hónapos.
2011. márc. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!