Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kicsikétek mit...

5 hónapos kicsikétek mit eszik? Tápszerről állunk át a főzire, hasonló anyukák, írjatok!

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
még csak barackot kóstolgatunk. Utána meggy, alma, répa, főtt krumpli. Főzeléket még nem adnék neki, ráér 7-8 hónapos korára teljesen kiváltani egy étkezést.
2010. okt. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először alma, majd almába barack, majd kis banán. Ha ezek megvannak, jöhet a sárgarépa, sütőtök, majd a krumpli.

De ebben a doki és védőnő is kell, hogy segítsen.

2010. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposan,ha már az ételek javával megismerkedett, (amit az előttem szólók is írtak) akkor bevezethető a csirke husi is. Én, ha újítani akartam,akkor megnéztem,mi van a bolt polcain, és az szerint főztem, néha vettem.
2010. okt. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 3 hétben végigkóstoltuk az almát, barackot, banánt, krumplit (paradicsommal is), répát, sütőtököt, brokkolit.

Reggel 8kor 180ml tápszer, 10kor 80ml gyümi. Ebédre a főzi, az üveges étel felét kapja, majd tejpéppel pótlom le, kb 120-150ml-rel. Ebéd után teát kap, 17 órakor 160ml tápszert, este 21 órakor 240ml tápszert pici tejpéppel keverve. Jó ez így? Szívesen eszi mindezt, talán a reggeli nehézkesebb.

2010. okt. 10. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Elégedett a kicsi? Ha adhatok egy tanácsot: soha ne azt nézd,amit más gondol,hanem azt,amit Te látsz,érzel!

Ha a kicsinek jó így, akkor mindenkinek jó!

( Bár,én a teát néha mellőzném,vizet is adnék ,vagy gyümilevet.)


Ezt eszemben sincs javasolni,csak érdekesség: ismerek olyan anyukát(2 is van),aki az egyébként tápszeres gyerekeinek már 3 hónaposan császárszalonnát adott, meg túrórudit. Erre nem írok kommentet, gondolom,ugyan azt gondoljuk erről!

2010. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

:)

Kicsikém kiegyensúlyozott, bár a főzi evés közben néha elkezd pityeregni :)

Igen, a gyümilé jobb, meg is fogadom!

2010. okt. 13. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!