Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól adható...

Mennyi idős kortól adható tejbegríz? A babám 9hónapos és anyósom már megszól, mert még nem adtam neki.

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom azért megszólt, hogy az újszülöttemnek miért adok tápszert, miért nem tehéntejet vagy kecsketejet.


Ne foglalkozz vele.

A mostani álláspont szerint 1 éves kortól lehet bevezetni a tejet - bármilyen formában.

Ráértek még!


Egyébként tejbegrízt vagy tejberizst készíthetsz rizstejjel is, az viszont már mehet nyugodtan ilyen idősen.

2011. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

van babáknak való tejbegriz, azt csak vizzel összekevered,és ugyanolyan kinézetre...


9 hónaposan még pici hozzá

2011. márc. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az anyósok mindenért megszólnak! Szerintem ezért vannak kitalálva!
2011. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És az apósok is,ha az okoskodóbb fajtából kerül ki. Én mindkettővel meg vagyok áldva:S Egyik füleden be a másikon ki. Vagy tarthatsz nekik felvilágosítást. De akkor csak megsértődnek,vagy tovább élezik a helyzetet.
2011. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
1 év után szabad tejet adni. ha anyósod akadékoskodik, mutass neki pár mai cikket a hozzátáplálásról.
2011. márc. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szikra veronika ***** válasza:
100%
A nem szoptatod, hanem tápszert adsz neki akkor csináld meg tápszerből. Én ennyi idősen adtam már mind a két gyerkőcömnek
2011. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Tápszert elkészítetted és abba főzted a grízt meg?
2011. márc. 1. 15:38
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A tápszert nem szabad főzni, mert kifőzöd belőle az értékes vitaminokat, ásványi anyagokat.

Vízben kell megfőzni a grízt vagy rizst, aztán elkészített tápszert, vagy csak simán tápszerport kell hozzákeverni.

2011. márc. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
AZz én babám is 9 hónapos , én 2 hete adtam először úgy ahogy az előttem válaszoló írta. Az én anyósom már 6 hónapos etr kérdezgette folyton. A legújabb a kedvencem : 1 hete megkérdezte adtam már neki gyümölcslevest? MOndtam neki, hogy nem. Erre az volt válasz, hát nem érti ő ezeket a mai anyukákat.
2011. márc. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam,hogy fél banánt felkarikáztam 2 dl vízbe. Felforraltam,picit hagytam hűlni és utána kevertem hozzá tápszert,hogy maradjanak a vitaminok. De tettem bele grízt is a banánnal. Banános "tejbegríz"nagyon szerette a lányom.
2011. márc. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!