Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejbegríz tejből? (Kérdésed...

Tejbegríz tejből? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Olyan anyukák válaszát szeretném kérni, akik 1 éves kor előtt adtak a babának tejből tejbegrízt!

Lett ennek valamilyen következménye?"Pozitív" és negatív is érdekel.

Előre szólnék, hogy azok akik csak azért válaszolnak, hogy leugassanak ezzel kapcsolatban, hogy egyáltalán eszembe jut, azonnal lepontozom, mert a kérdés nem erről szól, és számomra az nem hasznos válasz.Tisztában vagyok a mai állásponttal, ezzel kapcsolatban.

Köszönöm


2011. szept. 12. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

A fiamat nem tudta szoptatni,már 6 hetes korától kapott tejet és tejbegrízt. Tökéletesen egészséges.

Mi is teje nőttünk fel,és egyikünk sem allergiás,vagy beteg. Nem értem,hogy ha a mi gyomrunk fel tudta dolgozni a tejet és a többi ételt,akkor egy mai gyerek miért nem?

Elég sok anyukát ismerek a környezetemben,aki a régi módon ad enni a babájának,és egyik sem allergiás,vagy beteg.

2011. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Igaz, hogy én nem adtam a gyerkőceimnek ilyen korban tehéntejből készült tejbegrízt, így tapasztalatról nem tudok beszámolni. Viszont a múlt héten olvastam, hogy a gyerekkori diabétesz kialakulásának egyik oka lehet pl. a tehéntej túl korai bevezetése, ez a többi mellett számomra is új volt. A tej túl korai bevezetésének egyébként nem azonnal, hanem sokszor évek múltán jelentkeznek a tünetei, amikor már senkinek eszébe sem jut a két dolgot egymással összefüggésbe hozni.

Én a helyedben a bolti tejpépet adnám.

2011. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam. Bár ismertem és tudtam a kialakult álláspontot a tejjel kapcsolatban, de nem volt más lehetőségem. Egy betegség miatt egyáltalán nem tudtam szoptatni a fiam és a tápszernek bármelyik formáját, vagy fajtáját sugárban hányta ki, így vízzel hígított tejet kapott csecsemőként, aztán, amikor 3 hónapos lett, akkor rendes kaját pépesítve és este reggel a hígított tejet. Konkrét baja nem lett, tehát nem allergiás (eddig, és remélem nem is lesz), nem beteges, viszont van egy kisebb hátulütője, hogy tejet és a tejbegrízt nem hajlandó megenni/inni, minden más tejterméket megeszik, sőt még többet is, mint kell de a tejet nem hajlandó meginni. Szóval nincs semmi baj, de megutálta a tejet:)
2011. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Adj neki rízstejet, mert az sokkal egészségesebb, mint a tehéntej és mindenre felhasználható ugyanúgy, csak az íze más, mert lényegesen édesebb, és ezek a tejek kalciummal vannak dúsítva, így még egészségesebb, mint a bolti tej.
2011. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem nem egy ismerősom van aki, nem tudott szopizni amikor baba volt, mert anyukájuknak nem volt teje.30-35 éves emberekről beszélek.Akkoriban még nagyon életveszélyes tápszerek voltak, és pl ők igazi tejből készült lisztlevesen, tejbegrízen és hasonlókon nőttek fel.Állíthatom, hogy semmi bajuk, makk egészségesek.Akkor ők most a mai állás szerint "más" emberek, mint az én gyerekem?Nem értem.Nem csak akkor kéne vigyázni nagyon a gyerekre, hogy ha van a családban tejallergiás?

Komolyan nem értem...

2011. szept. 12. 11:37
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

édesanyám minket nem akart szoptatni, mert az macerás, így én példáulkórház után egybôl szitán átszûrt összenyomkodott húslevest kaptam répával, meg tejbegrízt, meg mindeféle jót =D

én szoptattam a lányom, de 6 hónapos kora óta eszik is elünk.. tejfölös, tejes dolgokat, napi egy pohár joghurtot..

a lényeg szerintem az, hogy nem kell eltúlozni, de ha a babád nem reagál rá rosszul, akkor adhatod neki nyugodtan!

2011. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

BArátnőm 4 hónapig tudott szoptatni, és a kislány nem fogadta el tápszert, pedig rengeteget próbált. Ő a szomszéd faluból hozott KECSKETEJET, és azt adta neki egy kis mézzel izesítve.

A Kislány 98,5 éves és teljesen egészséges

2011. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kislány 8,5 éves . Elírtam :-))
2011. szept. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Amikor még mi 30-35 évesek gyerekek voltunk, nem voltak ilyen érzékenyek a gyerekek. Most nézd meg egy óvodai, iskolai közösségben, allergiásak (10-15 évvel ezelőttig erről nem is hallottunk), asztmásak, van tejérzékeny, lisztérzékeny, diabéteszes stb. Mindenre kiütések jönnek ki rajtuk, megcsípi vmi, bedagad, mert allergiás rá. Én nem emlékszem, hogy gyerekként ekkora tragédia lett volna, ha megcsíp vmi.
2011. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Istenem, végre egészséges, épkézláb gondolatokkal találom szemben magam!Maradjatok is ilyenek, visszatért a hitem a GYIK-ban.
2011. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!