Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köze ahhoz hogy nem...

Van köze ahhoz hogy nem beszél a kisfiam? Szerintetek az a baj, hogy ingerszegény környezetben van?

Figyelt kérdés

Kicsi korától sajnos amikor apával mentünk pl nagy bevásárlásra,vagy dolgunk akadt, akkor anyósom maradt a kicsivel, mondván ne vigyük a gyereket, mert úgy hamarabb elvégezzük a dolgunkat,. Igazából én szerettem volna ha jön velünk a kisfiunk, de mivel anyósom nem látja olyan sűrűn, engedtem neki. Meg ugye ha nem hagyom vele, akkor abból csak vita van:(

Ahol lakunk nincs játszótér sem, nem sokat van gyerekekkel, 2 hetente 1x ha tudunk találkozni a szomszéd kislánnyal.

Van köze szerintetek? 21 hónapos


2011. márc. 2. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy. Nem függ össze a 2 dolog. Majd beszél ha akar. Kisfiam sem igazán beszél, ő már betöltötte a 2 évet.
2011. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De gondolom te azért beszélsz hozzá.

nem hiszem hogy össze függ.


Szerintem egyáltalán nem baj hogy anyósnál hagyod az is jó neki. viszont azért még is csak közöségbe (pl játszótérre) kellene vinned. ha más nincs üj fel a búszra és menj be a városba. nem hiszem el hogy hetente egyszer akárhogyan is nem tudod megoldani hogy játszótérre vagy egy város belvárosába bejussál. 21 hóssal már egésznapos útra is kelhetsz. viszed a babakocsiba, viszel elég kaját neki, inni is, és elalszik a babakocsiba ha fáradt.


ha tanyán laksz sok sok kilómétrre az elsö buszmegállótol akkor megértem.

2011. márc. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Ismerősöm lánya 1,5 éves, de már nagyon sokat mond, rendesen beszél. Nem tudom, az biztos, hogy ahhoz semmi köze, h találkozik-e gyermekkel, vagy hogy anyósod vigyázott rá vagy sem. Egyéb problémák lehetnek : hallás..meg valami pszihológiai vagy mi..Egy másik ismerősőm gyermekével volt ez, hogy nem beszélt egyáltalán.

DE ugyanakkor ha aktív gyerkőc, tehát látod rajta, hogy ízeg-mozog , akkor szerintem semmi gond nincs, csak egyszerűen lustiiiii.

2011. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nővérem kislánya novemberben töltötte a 2. életévét, még nem beszél. Ne aggódj. Ismerek olyat is, akinek 4 évesen szólalt meg a kisfia.
2011. márc. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kettőnek szerintem nincs köze egymáshoz. Ti nyilván beszéltek hozzá, meg anyósod is, amikor nála van.

És a fiúk amúgy is általában később kezdenek beszélni. Az enyém sem igazán beszélt még ennyi idősen, akkor kezdett nagyon rövid, egy szótagú szavakat mondani (pl. ágy, ház), amikor elkezdte a bölcsit, szerintem azért, mert ott jobban rá volt kényszerülve, hiszen én itthon azért csak megértettem, amit akar, de ott muszáj volt valahogy kifejeznie magát.

2011. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Magadse gondolod ugye komolyan? egy pici gyereknek nincs szüksége a bevásárlóközpontok zsivalyára, forgatagára... Nem ez a fajta inger kell nekik! Gondolom, nem napi szinten jártok bevásárlóközpontba a pároddal, hosszú órákra... Gondolom, míg elvagytok, a mama is beszél a kicsihez... Amíg picik, igazán nem is tudnak más gyerekekkel mélyebb kapcsolatokat kialakítani... Egymástól beszélni nem igazán tanulnak... Ha te sokat beszélsz hozzá a nap folyamán, mindig elmondod neki, hogy épp mit csináltok, bőven elég. Nem kell őket kitenni túlzott ingereknek!

A kisfiúk eleve általában később kezdenek beszélni. Figyeld meg a kisfiadat! Érti az alapvető szavaket, flszólításokat? Érti az egyszerűbb mondatokat? Ha igen, akkor tökéletesen fejlőik. Majd, ha ő megérik rá, beszélni is fog. Csak addig várjatok türelemmel, ne várjatok el többet, mint amire képes! Az én fiam csak 2 éves kora iután kezdett szavakat mondani, de akkor már tisztán ejtve a hangokat... Szóval nem hinném, hogy a tiéd "ingerzegény környzetben" lenne, amire szüksége van, tőled, az apukájától és a nagymamától bőven megkapja.

2011. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs összefüggés. Az én kisfiam 2 évesen kb.4-5 szóból gazdálkodott. Pedig mindent elkövettünk, hogy szóra bírjuk. Van egy locsifecsi nővére is, állandóan csacsog. De ez sem hatotta meg. Aztán egyszercsak megtört a jég. Egyre többet kezdett beszélni, szépen kibővült a szókincse. Most ott tartunk, (májusban lesz 3éves), hogy folyékonyan beszél. Na jó, vannak szavak, amiket nem lehet kristálytisztán érteni. Olyan szófordulatokat használ, hogy csak nézünk. Ja, és be nem áll a szája. Még álmában is szokta mondani a magáét!

Ne aggódj, eljön hamarosan az idő, amikor arra kéred, legyen egy kicsit csendben!

2011. márc. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Igazából azért kérdeztem, mert a múltkor azt olvastam, hogy akinek nem beszél a babája, az ingerszegény környezetben van:(

De azért ksözönöm, megnyugtattatok. Igen, mindenki sokat beszél hozzá, és is mindíg mindent mondok neki mit csinálok épp stb...

2011. márc. 2. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!