Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1,5 éves staffi...

Van egy 1,5 éves staffi terrier kanom. Képzett, otthon és ingerszegény környezetben nagyon frankón dolgozik, de amint kilépünk az utcára, megbolondul. Minden kapuhoz oda akar rángatni, morog, ugat. Már kipróbáltam mindent, azt hiszem! Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Kutyasuliba jártál vele?
2010. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuli a lelke. Kutyakiképzőként gyakran hoznak hozzám ilyen kutyákat, hasonló, valamint durvább problémákkal is. Hiába képzed a kutyát udvarban. Az az ő területe, tudja mi merre van, ismeri a szgokat, stb. Ott hallgatni fog rád.

Az utca viszont más dolog. Új szagok, más kutyák szagai,ismeretlen hangok, melyek nagyon eltudják vonni a kutya figyelmét. Javaslom, hogy menjetek el kutyasuliba, és ott Neked is elmagyarázzák, hogy bánj a kutyáddal. Valószínűsítem, hogy nem veszed észre a legkisebb jelzéseit sem. Ha ezeket megtanulod észrevenni és értelmezni, még mielőtt a kutya cselekedne, közbe tudsz lépni.

Volt staffordom nekem is. 1 éves volt, mikor hozzám került hasonló problémával. Csak mivel kutyákat képzek, hamar levettem, hogy mikre reagál, és hogyan.

Egyébként a stafford egy kemény kutya, kemény kezű, kutyákhoz értő embernek ajánlom.

2010. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nekem a bullterrier kanom ugyanezt csinálta.

Vidd minél többet utcára, kutyaiskolába. Az sem baj, ha nem adsz neki előtte 24 órán át kaját, aztán ha kint vagytok azzal tudod motiválni.

2010. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. Kutyasuliba voltam vele és nem is volt vele ott semmi probléma. Odafigyeltem a szocializálódására is. Nagyon sokat volt kutyák között. Most, hogy külföldön élünk nincs rá módom. Miután német dogokat tenyésztettem és aktív részvevője voltam a kutyaiskolának 5 évig, mindegyik IPO és E vizsgás volt, számos kutyás tábor és bemutatón vettünk részt,nem gondoltam, hogy a kis staffo kifoghat rajtam. Hangsúlyozom a kutyasuliban nem volt problémánk. Egyik napról a másikra jött ez neki. Megpróbáltam jutalomfalattal, játékkal, stb. módszerrel lefoglalni, de se kép, se hang.
2010. márc. 9. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Miket próbáltál ki eddig?

Milyen gyakran viszed sétálni? A húzás-rángatásnak az is lehet az oka, hogy ritkán vagytok kinn az utcán, és ezért még nincs rendesen hozzá szokva a kinti ingerekhez, egyszerre, gyorsan akar mindent csinálni.

Én pl. az én kutyámnál megfigyeltem, hogyha 3-4 napig ugyanazon az útvonalon megyünk, napról napra kevesebbet szaglászik. Ha pár napig másfelé megyünk, majd újból vissza, akkor megint mindent nagy gondossággal végigszimatol.

Próbáld ki azt, hogy elmész vele sétálni egy hatalmasat. Az elején hagyod, hogy hadd szaglássza, hadd tombolja ki magát, nem az első perctől fogva tanítod és fegyelmezed. Talán ha lenyugszik, akkor már könnyebben tudod irányítani, tanítani.

2010. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!