Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a fagyasztott csirkemellet...

Ha a fagyasztott csirkemellet megfőzöm, (hazai bio csirke) azt lefagyaszthatom újra kis adagokban?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
igen.
2009. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Én soha nem szoktam, itt szembesültem azzal, hogy elég sokan visszafagyasztják a felolvasztott és készre főzött kaját.
2009. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
sszerintem is le lehet fagyasztani,bár én meg soha nem szoktam kész ételt lefagyasztani,de anyósom igen és még sosem lettünk betegek. A fagyasztottat nem szabad újrafagyasztani,ha nincs megfőzve,de amúgy igen
2009. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
A fagyasztott és feldolgozott élelmiszert nyugodtan lefagyaszthatod kis adagokban, nem lesz semmi baja a babának. Akkor okozhatna problémát, ha már kiolvadt nyers dolgot fagyasztanád vissza.
2009. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Én még magamnak sem fagyasztanám le az ételt újból, nemhogy egy babának!
2009. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia!

Semmi baja nem lesz és nektek sem.Csak ha kilovadt nyersen és ugy fagyasztanád vissza, akkor lenne baj, mert a mikroorganizmusok lassan fejlődnek, hiába le van fagyasztva újra olvasztásnál pedig gyors ütemben elterjednek.

Ha hőbehatással, hőkezeléssel készíted az ételt(főzés,sütés,párolás stb.)

és úgy fagyasztod vissza, akkor már nincsenek benne baktériumok, ha a készítendő étel elérte a 100 C fokot.De ha a fagyasztott készétel egyszer kiolvad, azt már nem szabad visszafagyasztani még 1x.

Remélem segítettem.De ha még biztosabbra akarsz menni akkor, a készételt felfőzöd 1-2 percre, de nem muszáj.

2009. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom, hogy már megint ki szórakozott a lepontozgatással, de jó lenne, ha befejezné! Kedves Kérdező! Nyugodtan lefagyaszthatod a babának adagonként a husit. Nagyon sokan jégkockatartóban fagyasztják és ha megfagyott, átteszik zacskóba. Így kis helyen is elfér és pont egy adagot tudsz kivenni, ha fel akarod használni. Miivel a főzés alatt a hús 100 fokon is fő, így az esetleg benne lévő mikroorganizmusok elpusztulnak. Így nem lesz semmi baja a picinek:) Én is gyakran így csináltam a nagyobb gyerekeimnél. Soha nem volt semmi bajuk! Most még nem főzök, mert a pici még csak szopizik, de h eljön az ideje, neki is így fogom csinálni. nekünk vannak saját nevelésű csirkéink a fagyasztóban, a mellek külön rakva a babának. Így, hogy előre főzöl nagyobb adagot időt és energiát is tudsz spórolni, ami pici baba mellett nem egy utolsó szempont:) 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Én nem pontoztam le senkit.Sose szoktam,mindenkinek saját véleménye van a felvetett témákkal kapcsolatba és ezt tiszteletbe tartom.
2009. febr. 18. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!