Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora gond, hogy nem szeret...

Mekkora gond, hogy nem szeret hason feküdni közel 4 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Az oldalán alszik, a hátán kiválóan eljátszik a fölé lógatós játékokkal, de ha hasra fordítom nyögdécsel, két perc múlva reklamálva sír, pedig a fejecskéjét addig szépen tudja tartani. Attól tartok ez akadályozhatja az átfordulás, később pedig kúszás megtanulását.
2009. febr. 17. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a kisfiam nagy 'utálok hason feküdni' csecsemő volt. Sírt, nyüszögött, hogy neki az nem tetszik. Én meg nem erőltettem ugyan, de próbáltam mindennap egy kicsit többet úgy hagyni, érdekessé tenni, elé feküdtem, stb. Így is átfordult pont féléves korában (ami tudom nem túl korai, de nekem tökéletes, hisz magától csinálta, nem segítettem neki). Most 7,5 hós és már magától vágja magát hasra mert úgy érdekesebb a világ. Hason fekve már elpörög és körbe tud nézelődni. Látom, hogy húzza maga alá a lábát, és tolja fel a popsiját, szóval próbálkozik a kúszás-mászással is. Nem gond, csak egy nagyon picit mindig tartsd tovább hason. Megnyugtatás képpen még egy példa: a sógornőm SOSEM volt hason, mert ő tényleg nagyon kiabált abban a helyzetben. Ám nagy és egészséges, igen okos nő vált belőle :) Jó babázást, élvezzétek ki minden percét!
2009. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem szeret hason lenni. Na most 5 hós, és hát se perc alatt hasra penderül, aztán meg nyávog, hogy nem jó neki.

Érdemes hason lenni nekik amugy, mert igy erősödik a nyak- és hátizmunk. Próbáld játékos formában hasra tenni, de csak amig ő akarja.

2009. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Annak idején én is kétségbe voltam esve,mert a kisfiam nem szeretett, sőt egyenesen utált hason lenni. Kb. 5 hós volt,amikor már ügyesen forgott, és azóta imád hasalni. Most 11 hós, de fél éves kora óta csak hason alszik, háton nemigen.

Nyugi, türelem, vannak babák, akik később szeretik meg a hasalást:)

2009. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi most vagyunk 4,5 hósok és mivel utált és most is utáll hason lenni ezért gyógytornára járunk!mert nm használj a jobboldalát és még nem támasztott ki!neked ki támaszt már?teljes nyújtott kéz és tenyérrel??
2009. febr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem támaszt még ki karral, csak a fejét tartja meg ügyesen. 25-én lesz 4 hónapos, már a kitámasztást is tudnia kellene?
2009. febr. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!