Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak az ismeretségi körötökb...

Vannak az ismeretségi körötökben rendszeresen alkoholt fogyasztó anyukák?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm sajnos napi egy-két üveg pezsgőt is megiszik. A kisebbik gyereke 1 éves. Nem tudok rá hatni, a férjét meg nem is érdekli. Egyszerűen nem értem,hogy tudja ellátni így a háztartást és a gyerekeket. Szerintetek? Vajon mennyire jellemző az alkoholizmus fiatal nők, anyák körében? Mit lehet tenni?
2009. febr. 17. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs alkoholista ismerősöm, de szerintem valami lelki probléma miatt iszik a barátnőd. Ha a férjét nem érdekli, valszeg a házasság is halott már.

Próbáld meg rábeszélni, hogy menjen el pszichiáterhez.

2009. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben nem ártana dicsérni dicsérni és dicsérni mindenért, amit jól csinál. Elhívni mindenhova. Programokat kitalálni. Lehet, hogy az otthonüléstől depis. Foglalkozni kell vele és most nagyon mellette lenni és szeretni. Segítséget kérni tőle, amiben jó, abban segítsen neked. Nekem egy barátnőmnél bevált. Bár nem ivott, csak depis lett, de tudta nélkül a többi barátnőmmel segítettünk rajta.

Második körben, ha most meg is haragszik rád ezért, próbáld jól kiosztani. Vagy elcibálni egy olyan helyre, ahol segítenek. Később hálás lesz. De a férj lenne a kulcs, csak hát valszeg miatta is iszik, ha már ilyen érdektelen.

2009. febr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! egy barátnőm gyógyszerfüggő lett azülés után. kb a babája fél- egy éves korában. nagyon súlyos állapotba került (kb. 300 km-re laktak akkor tőlünk, így nem láttam, csak amikor már baj volt).

szakember segített neki, a férje vitte el amikor már öngyilkosságot kísérelt meg. végül a saját akaratából állt talpra. de segített neki, hogy hazaköltöztek és a barátai tudtak vele törődni, nem volt a nap 16 órájában egyedül a babájával. egyébént a férje hanyagolta, azért indult el a lejtőn...

2009. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Nincs ilyen kismama az ismeroseim koreben, hala.

Probalj a ferjevel beszelni, ez szornyu! Igy indit minden alkoholista egy pohar, egy uveg, es mindig tobb, tobb...stb. Soha nem lesz vege a kocsmaig.

Igy munkat sem fog talalni maganak, akkor inkabb majd szul megint. Jesszus, nagyon durva. Es mit mond neked, miert iszik? A ferje is iszik? Van a baratnod csaladjaba mas alkoholista is? Es mennyi penz ez!!!

2009. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én próbálok Vele találkozni, de mindig lemondja ilyen-olyan ürüggyel. Nekem is van egy három hónapos babám, akit egyedül nevelek, mellette sűrűn nem tudok elszabadulni. A férjével nem lehet beszélni, az anyja meg még kínálgatja is alkohollal, ő is sokat iszik, és egy utcában laknak. Próbáltam már rábeszélni az orvosra, beszéltem már neki szépen, csúnyán, de nincs foganatja sajnos.
2009. febr. 17. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Elborzadva olvasom a dolgot, és nekem mint kisgyermekes anyukának az jutott a legelőször az eszembe : és mi van a gyerekekkel??? Azt írod a legkissebb gyerek 1 éves. Addig kellenne segíteni, amíg a gyereknek nem lesz valami baja.

Sajnálom a helyzetet:( Szerintem szakemberhez kellene fordulni, és az előttem szólókhoz kapcsolódva, mellette állni...

2009. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az anyukaja is iszik, akkor sajnos a baratnod is beorolkolte. Hat ha o nem akar leszokni rola, akkor sajnos tenyleg nincs segitseg. Te nem tudod ot a hatadon elvinni, ha o nem akar elmenni.

Beorokolte az anyukajatol, az elozo kerdesemben kerdeztem, van-e alkoholista a csaladjaban. Hat igen, igy szokott ez lenni, sajnos.

Azert beszelj neki mindig, sokat, rendes vagy, hogy nem hagyod!

2009. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Próbálok mellette állni, mert nem volt mindig ilyen, egy nagyon kedves, aranyos csajszi. Nagyon sok anyagi gondjuk van, és a férjével is vannak problémái, sajnos ő nem partner ebben. Már többször ígérte, hogy nem nyúl alkoholhoz, de mindig ez lesz a vége. Azért nem adom fel, hiszen még nagyon fiatal, mindössze 29 éves.
2009. febr. 18. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!