Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendszeresen használtátok a...

Rendszeresen használtátok a terpeszbetétes pelenkát?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek a babáját ez "mentette" meg a csipőficam kialakulásától?
2011. okt. 27. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk kellett volna,de sajnáltam mindig ráadni.Szerencsére semmi panaszunk nincsen.
2011. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekünk írt fel a doki, úgy használtam, ahogy elő volt írva, és mégis kengyeles lett a babám 3 hónapig. A bnőmnek is írtak fel, ő nem használta, és semmi baja nem lett a kislányának. Úgyhogy erről ennyit.
2011. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt mondták, hogy éjjel-nappal legyen rajta. Pont a legnagyobb melegben. Lehet, hogy felelőtlenség, de nem volt szívem ráhúzni még ezt is. Bepállt a feneke.

Úgyhogy ritkán adtam rá. De nem is volt sok értelme, mert ha feküdt, eleve úgy tartotta a lábát, mintha ott lett volna a terpeszpelus.

Kontrollon mondták, hogy minden oké. :)

2011. okt. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen használtam 6 hétig,pont 40fok volt nyáron.Szegénykémen volt hogy csak a pelus,és a terpeszpelus volt rajta.Nem mertem nem használni,nehogy kengyel legyen belőle.Hál istennek 6 hét után már nem kellett hordania.Én a helyedben rátenném.És nem ruha fölé,hanem a ruha alá adtam,igy nem volt feltünő,és ugyanugy használ.
2011. okt. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányomon is rajta kellett volna lenni egész nap,éjjel-nappal,de én sajnáltam és levettem egypár órára...Aztán most kengyelben van..Ez sokkal rosszabb,ennek is fent kell lenni egész nap,de így alig tud mozogni:-((...Úgy sajnálom szegényt,de remélem hatásos lesz és rendbe jön!Ő sem csípőficamos II/a mindkét csípője,doktornő azt mondta ez a ficam előtti állapot.Fejletlen szegényemnek a csípője,mivel koraszülött volt.Már másfél hónapja rajta van a készülék,(2,5hónapos)jövő héten megyünk vissza kontrollra,remélem égre megszabadul tőle!!

Te babád mekkora és meddig kell hordania a pelust??

2011. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

9 hetes a kislányom, és kb. 4. hetes korától viseli, de sajnos ő sem rendszeresen (inkább csak éjszaka), mert könnyen bepállik a feneke tőle, és amúgy is sajnálnám hogy nem tud rugdalózni tőle (kis örökmozgó). Nagy baba volt, kicsi helyen és talán ezért egy kicsit lazábbak a csípőizületei.

Nekem azt mondták, hogy minden kisbaba kell ezt viselje 3. héttől 3 hós koráig, függetlenül attól, hogy van-e valami rendellenesség vagy nincs. Ez igaz? Vagy csak nekem "hazudtak", hogy ne aggódjak? Szerinted van aggódnivalóm?

2011. okt. 28. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak kellett volna hordania, hordta is amikor eszembe jutott! Most kengyel van rajta :-(, de nem azért mert nem hordta a terpeszpelust (ortopéd szakorvos mondta), bal csípő fejletlen, veleszületett, nagy súlya volt és gondolom úgy feküdt a pociba, hogy a bal csípője nem tudott rendesen fejlődni! Szerintem hordjátok, lehet hogy valakinek ez is sokat segít, garantálom, hogy sokkal "jobb" mint a szíj!!!!! Igaz megszokja, de minden sokkal nehezebb benne Neked és babádnak is. 4hós kislány anyukája.
2011. okt. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!