Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek kisebb korában rossz...

Akinek kisebb korában rossz alvó volt a babája, mikor nőtte ki?

Figyelt kérdés
Kéne valami kis biztatás... Most 7 hós, és jobb, mint eleinte, de még nem az igazi. Éjszaka sem alszik egyhuzamban 6-7 óránál többet, nappal meg ringatni kell, mert minden jobban érdekli, mint az alvás. Légyszi, olyanok ne írjanak, akik leteszik a babájukat, és magától elalszik.
2011. márc. 2. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamhoz képest a tiéd jó alvó. 1 éves koráig éjjel 7-11 alkalommal kelt fel, mégha csak pár percre is. nappal 1 alkalommal aludt fél órát. 24 órából 10 órát sztem sírt. a többi az evés, fürdés, alvás, ...

2 éves korára éjjel már csak 4-6 alalommal kelt fel, nappal 1 alkalommal aludt 2-3 órát.

most 3éves. este 9-10 körül alszik el és reggel 7-8 körül kelt minket. 1-1 alalommal előfordul h felébred mert pisilni v inni kell, de ez így tökéletes. nappal alszik 1 alkalommal kb 2 órát.

nyugodj meg, idővel jobb alvó lesz.

2011. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A babád nem rossz alvó, hanem egyszerűen csak egy normális baba. A babák többsége nem alszik egyhuzamban többet néhány óránál. Az én 1 éves fiam is felébred 2x egy éjszaka.


És tudod mit? Ennek örülni kell, mert a gyakori ébredések tagolják az éjszakát, és ezzel védelmet nyújtanak a bölcsőhalál ellen.

2011. márc. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg nem azért, de ez tényleg nem hangzik tragikusnak.

Az én kislányom 9 hónapos, két hónapos korától négy hónapos koráig átaludta az éjjelt, nem tudtam, milyen jó dolgom van.


Azóta minden áldott éjjel óránként kel.

Ha jobb a helyzet, akkor két óránként. Csak én vagyok ilyenkor jó neki.

Nappal is borzasztó rosszul alszik, minden apró neszre felébred, kétszer fél órát alszik.



Ööö, még nem nőtte ki, tudom, de ezt azért leírtam, hogy szerintem Ő rosszul alszik, de amit te leírtál, az nem vészes, sőt!

2011. márc. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4,5 éves a fiam. Alvástörténete eddig:

0-6 hó éjszaka 6-10 ébredés, napközben változóan jó alvó

6-12 hó éjszaka 2-3 ébredés, napközben viszonylag jó alvó

1-3 év éjszaka 1-2 ébredés, napközben változóan jó illetve rossz alvó. Ebben az időszakban voltak olyan hónapok, amikor csak 20-40 percet aludt napközben, és voltak olyan hónapok amikor 2,5 órát.

3 éves kora óta éjszakánként egyszer kel, olyankor bebújik mellénk a szülői ágyba és úgy alszik tovább. Az éjszakai alvás mennyisége valamivel lecsökkent. Most általában 9, ritkán 10 órát alszik éjszaka, cserébe viszont napközben hatalmasakat durmol 2,5-3,5 órát, ami azért 4,5 éves korban szerintem elég jó. Csak emiatt időben le kell fektetnem ebéd után, mert a hosszú délutáni bealvások miatt megcsúszhat az esti lefekvés időpontja.

Teljesen önállóan, egyedül 2,5 éves kora óta alszik el. Addig vagy ringatni kellett, vagy amikor már nagyobb, nehezebb volt a hátát simogatni, vagy mellébújni amíg elalszik, vagy legalább a szobában bent maradni. Az önálló elalvásra azért rá kellett szoktatni, nem magától választotta.

2011. márc. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A "nehezebb volt" után elfelejtettem vesszőt tenni. Természetesen nem a gyerek hátát volt nehéz simogatni, hanem a gyerek testsúlya volt nehéz (a ringatáshoz) :)))

2011. márc. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Megint utolsó vagyok. Bocsi, de ezt még meg akartam mutatni.

Egy nagyon aranyos, megmosolyogtató videó rosszul alvó gyerekek szüleinek :))) Kis vidámság, egy nehéz éjszaka után...


http://www.youtube.com/watch?v=ziCOjhsMQB4

2011. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!